Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ potepia zachowanie kibiców Lecha

0
Podziel się:

Litewski chamie, klęknij przed polskim panem - transparent z takim napisem został wywieszony podczas wczorajszego meczu.

MSZ potepia zachowanie kibiców Lecha
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bFeSUGdh

MSZ stanowczo potępia i ocenia jako pożałowania godny przejaw bezmyślności i ignorancji incydent, do którego doszło podczas meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno. W czasie wczorajszego spotkania wywieszono transparent z napisem _ Litewski chamie, klęknij przed polskim panem _.

_ Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia wczorajszy incydent w Poznaniu. Antylitewskie treści umieszczone na transparencie uważamy za skandaliczne i oceniamy je jako pożałowania godny przejaw bezmyślności i ignorancji, który budzi zdecydowany sprzeciw MSZ i rządu polskiego _ - oświadczył dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Michał Safianik.

Jak podkreślił, _ każde spotkanie na murawie powinno być świętem sportu i powinno być wykorzystywane do zdrowej rywalizacji sportowej, a nie do dawania przykładów na taką bezmyślność, brak refleksji i ignorancję _.

bFeSUGdj

Wojewoda poznański Piotr Florek zwołał na przedpołudnie posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych w sprawie meczu Lech Poznań-Żalgiris Wilno.

Po posiedzeniu zaplanowano briefing prasowy, na którym zostaną ogłoszone decyzje dotyczące ewentualnego wyciągnięcia konsekwencji w związku z wczorajszym incydentem.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezdomni grali w piłkę na wrocławskim Rynku Tegoroczne zawody zbiegają się z jubileuszem 30-lecia działalności tego stowarzyszenia w stolicy Dolnego Śląska.
Silne antypolskie nastroje na Litwie Polska oczekuje na realizację przez rząd Litwy zobowiązań dot. praw mniejszości polskiej w tym kraju; katalog niezałatwionych spraw jest niezmienny i dotyczy polskiej pisowni, szkolnictwa i zwrotu ziemi - oświadczyła w środę wiceszefowa MSZ Henryka Mościcka-Dendys.
MSZ szykuje kampanię promocyjną Polski Według wstępnych szacunków resortu, taka kampania mogłaby kosztować około 30 milionów złotyc
bFeSUGdK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)