Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ wymienia wiceministra. Dlaczego?

0
Podziel się:

Katarzyna Kacperczyk będzie od 1 listopada nowym wiceszefem MSZ odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczne. Dotychczasowa wiceminister Beata Stelmach odchodzi do biznesu.

Radosław Sikorski, szef resortu
Radosław Sikorski, szef resortu (Xinhua News/East News)
bEsAfZat

Katarzyna Kacperczyk będzie od 1 listopada nowym wiceszefem MSZ odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczne. Dotychczasowa wiceminister Beata Stelmach odchodzi do biznesu - wiadomo nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do kierownictwa resortu.

Stelmach pracowała w ministerstwie spraw zagranicznych od 2,5 roku i odpowiadała za promocję gospodarczą Polski na świecie. Jej następczyni jest dyrektorem departamentu współpracy ekonomicznej MSZ. Departament ten wspiera działania promujące polską gospodarkę. We współpracy z samorządem gospodarczym i organizacjami przedsiębiorstw wspiera polskie firmy na rynkach zagranicznych, w szczególności w odniesieniu do projektów o strategicznym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Katarzyna Kacperczyk pracuje w tym departamencie od 12 lat.

Beata Stelmach karierę zawodową rozpoczęła w 1991 r., wiążąc się z rynkiem kapitałowym. Początkowo była zatrudniona w Biurze Inspekcji Komisji Papierów Wartościowych, następnie zajmowała stanowisko Dyrektora Sekretariatu Komisji, pełniąc też funkcję Rzecznika Prasowego Komisji. Brała udział w negocjacjach dot. przystąpienia Polski do OECD i UE.

bEsAfZav

W latach 2000-2001 zajmowała stanowisko prezesa Warszawskiej Giełdy Towarowej. Przez wiele lat pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych (SEG), zasiadała także we władzach Europejskiego Stowarzyszenia Spółek Giełdowych (EuropeanIssuers). Stanowisko wiceministra MSZ objęła w maju 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsAfZaW
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)