Notowania

finansowanie partii
31.05.2011 14:37

Napieralski: limit komisji się wyczerpał

Sugeruje, że utworzenie takiej komisji powinno nastąpić dopiero po wyborach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Lider SLD Grzegorz Napieralski uważa, że w tej kadencji parlamentu nie ma już miejsca na utworzenie postulowanej przez PiS komisji śledczej, która miałaby badać finansowanie Platformy Obywatelskiej. Nie wykluczył jednak takiej możliwości po wyborach. *

_ - Myślę, że limit komisji śledczych już się wyczerpał w tym parlamencie, w tej kadencji. Tym bardziej nie wyobrażam sobie powołania komisji śledczej, że znowu na jej czele stanie np. poseł Sekuła i nic z tej komisji nie wyjdzie _ - powiedział dziennikarzom Napieralski, który we wtorek przebywa w Brukseli.

PiS zapowiedziało, że w najbliższym czasie złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ds. zbadania nieprawidłowości w finansowaniu PO - do których mogło dojść według polityków PiS - w związku z nieformalnymi związkami jednego z jej założycieli Mirosława Drzewieckiego ze środowiskiem przestępczym.

Wniosek PiS to pokłosie informacji byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, który w opublikowanym w ubiegłym tygodniu wywiadzie dla tygodnika _ Uważam Rze _ powiedział, że Piotr K. złożył w 2009 roku zeznania obciążające Drzewieckiego - wówczas ministra sportu.

Według Kamińskiego miało z nich wynikać, że Drzewiecki _ utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej _. _ _

_ - Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków przeznaczono na nielegalne finansowanie PO _ - zaznaczył były szef CBA.

Rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk mówił w ubiegłym tygodniu, że w zeznaniach świadka koronnego Piotra K., pseudonim Broda, w żadnym miejscu nie pojawia się informacja o rzekomym finansowaniu PO z nielegalnych źródeł.

Napieralski powiedział we wtorek dziennikarzom, że nie rozumie zachowania Kamińskiego. _ - Jeżeli posiadał wiedzę jako szef służby specjalnych, to czemu nie uruchomił tych służb, nie dokonał aresztowania bądź postawienia zarzutów, bądź innych czynności, które mu podlegały. Dlaczego to się dzieje dziś i teraz? _ - mówił szef SLD.

Dodał, że _ tu musi być szybka reakcja prokuratury _. _ - Słyszałem zarzut pana Mariusza Kamińskiego, jeżeli dobrze pamiętam, że w zeznaniach gangstera jest pełna informacja o finansowaniu PO, a ktoś mówi, że ich tam nie ma. To trzeba zajrzeć w te zeznania _ - stwierdził lider SLD.

Według niego, _ jeżeli są faktycznie takie zeznania, to niech prokuratura je weźmie jako dowód i rozpocznie cały proces wyjaśniania tej kwestii _.

_ - Jeżeli gdzieś będą podstawy, jeżeli pojawi się domniemanie, że rządzący wpływają, by ta sprawa była zatuszowana, to najbliższa kadencja jest od tego, aby powołać taką komisję śledczą _ - powiedział Napieralski.

Szef SLD uczestniczył we wtorek w Brukseli w seminarium organizowanym w Parlamencie Europejskim przez polskich europosłów Sojuszu o polskiej prezydencji w Radzie UE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;o;komisji;absurdalne;uzasadnienie,20,0,842004.html) Schetyna o komisji: absurdalne uzasadnienie Marszałek Sejmu uważa, że wniosek klubu PiS dotyczący powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie finansowania PO ma małe szanse.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;chce;komisji;sledczej;w;sprawie;finansowania;po,243,0,841459.html) PiS chce komisji śledczej w sprawie finansowania PO Najprawdopodobniej jutro PiS złoży wniosek w sprawie jej powołania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t100544.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaminski;opowie;poslom;o;mafii;i;po,154,0,837530.html) Kamiński opowie posłom o mafii i PO Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się wypowiedziami byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego dotyczących Mirosława Drzewieckiego.
Tagi: finansowanie partii, napieralski, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz