Notowania

wybory 2011
11.05.2011 13:12

Napieralski nie boi się Tuska i Arłukowicza

Szef SLD Grzegorz Napieralski nie zastanawiał się jeszcze, czy w wyborach parlamentarnych będzie startował z listy w Warszawie czy w Szczecinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef SLD Grzegorz Napieralski nie zastanawiał się jeszcze, czy w wyborach parlamentarnych będzie startował z listy w Warszawie czy w Szczecinie. Zapewnił, że nie boi się starcia ani z Donaldem Tuskiem, ani z Bartoszem Arłukowiczem. *

Zdaniem lidera Sojuszu jest jeszcze za wcześnie na ogłaszanie list wyborczych. Jak powiedział, zgodnie z przyjętym wcześniej kalendarzem SLD pracuje obecnie nad programem wyborczym, a kwestia list wyborczych będzie rozstrzygana dopiero w następnym kroku. Przekonywał, że nie myślał jeszcze o tym, czy startować z listy w Warszawie czy w Szczecinie.

_ - Nasz kalendarz pracy nie uległ zmianie, kurczowo się go trzymamy. Najpierw program. Ustaliliśmy właśnie na posiedzeniu klubu parlamentarnego kolejne daty, kiedy będziemy odsłaniali poszczególne rozdziały naszego programu wyborczego _ - powiedział Napieralski. Poinformował, że w czerwcu odbędzie się duża konferencja poświęcona propozycjom Sojuszu dotyczącym _ ratowania służby zdrowia _.

Zaznaczył, że sprawą list wyborczych SLD zajmie się dopiero pod koniec czerwca. _ - Jeżeli przystąpimy do pracy nad listami wyborczymi poinformuję, jakie są te listy, kto na nich startuje, z którego miejsca i w którym okręgu wyborczym _ - dodał.

Dopytywany, czy bardziej boi się starcia w Warszawie z premierem Donaldem Tuskiem i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, czy w Szczecinie z Bartoszem Arłukowiczem - który zakończył współpracę z SLD, został członkiem klubu PO oraz sekretarzem stanu w kancelarii premiera i najprawdopodobniej będzie _ jedynką _ na liście Platformy w Szczecinie - Napieralski powiedział, że ma już za sobą jedno poważne starcie wyborcze w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

_ Rok temu wystartowałem w wyborach prezydenckich i to było dla mnie bardzo ważne wydarzenie życiowe. To było bardzo duże starcie, jak niektórzy mówili, z gigantami, bo startował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, obecny prezydent państwa, startował Jarosław Kaczyński, startował również wicepremier polskiego rządu Waldemar Pawlak, startowałem ja _ - powiedział szef SLD.

Podkreślił, że nie boi się podobnego starcia w tegorocznych wyborach parlamentarnych. _ - Nie boję się, dlatego, że ja w innych kategoriach pojmuję politykę i inaczej podchodzę do startowania niż ścierać się z kimś i coś sobie udowadniać _ - zapewnił.

Jak powiedział nie ma żadnych kompleksów i nie musi sobie udowadniać, że jest lepszy. _ - Dla mnie ważne jest, by partia polityczna, SLD, miała jak najlepszy wynik. Wszystko, co mogę w tej sprawie, to robię _ - dodał.

Pytany, czy nie boi się kolejnych przejść polityków SLD do PO, na przykład Ryszarda Kalisza, odparł, że _ to jest pytanie do PO, kogo ona chce kupować na listy wyborcze, kogo chce podbierać _.

Jak dodał, nie boi się takiej strategii PO. _ - Dla nas najważniejsze jest, żeby mieć dobrą ofertę dla Polaków, dobry pomysł na rządzenie i z tym będziemy wychodzili, a później pokażemy bardzo dobre listy wyborcze _ - powiedział Napieralski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;szykuje;przejecia;schetyna;zaprzecza,60,0,827196.html) PO szykuje przejęcia? Schetyna zaprzecza Marszałek Sejmu zapewnia, że Platforma Obywatelska nie ma żadnego planu przeciągania posłów na swoją stronę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t139144.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arlukowicz;miejsce;na;liscie;jest;wazne,7,0,827143.html) Arłukowicz: Miejsce na liście jest ważne Nowy sekretarz stanu w kancelarii premiera otrzymał już zaproszenie do klubu PO i zamierza się spotkać z władzami klubu Platformy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t139153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;zadal;cios;sld;i;otworzyl;sie;na;lewice,11,0,826635.html) Tusk zadał cios SLD i otworzył się na lewicę Dziś władze PO zaproszą Bartosza Arłukowicza do przystąpienia do klubu Platformy.
Tagi: wybory 2011, arłukowicz, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz