Notowania

napieralski
19.09.2011 11:50

Napieralski: Pieniądze z Unii czekają

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski przekonuje, że sztuką polityki jest mądre zarządzanie i umiejętne oszczędzanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Na konferencji prasowej przed gmachem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie politycy Sojuszu przedstawili listę niewykorzystanych przez rząd funduszy unijnych, a także listę oszczędności, które mogłyby przynieść państwu nawet 20 miliardów złotych przychodów.

Szef SLD skrytykował rząd za nieumiejętne wykorzystywanie spójnościowych funduszy z Unii Europejskiej. Jako przykład podał inwestycje w infrastrukturę. - _ Odłogiem leży 6 miliardów złotych na szerokopasmowy internet. Kolejny przykład to blisko 5 miliardów złotych na infrastrukturę kolejową. _

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Grzegorz Napieralski podkreślał, że sztuką polityki jest również mądre oszczędzanie. Jak wyliczał, dzięki likwidacji niektórych instytucji państwowych w kieszeni mogą zostać miliony złotych, które trafią do najbardziej potrzebujących.

- 250 milionów złotych. Co roku wydajemy te pieniądze na Instytut Pamięci Narodowej. Ja bym chciał te pieniądze wydać na nasze dzieci - mówi Napieralski.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Politycy SLD wyliczyli, że w sumie państwo może zaoszczędzić nawet dwadzieścia miliardów złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rzad;nie;wykorzystal;kadencji;buzka,231,0,825831.html) "Rząd nie wykorzystał kadencji Buzka" Lider SLD obawia się, że rząd nie sprosta oczekiwaniom dotyczącym polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t98489.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;nie;chce;oddac;pieniedzy;sld,84,0,724052.html) Napieralski nie chce oddać pieniędzy SLD Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że PO stosuje sztuczki wyborcze.
Tagi: napieralski, pieniądze, unia, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz