Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nawałnica w świętokrzyskim. Duże straty

0
Podziel się:

Tylko w gminie Sobków, po godzinie 6 rano - w ciągu dwóch godzin po zakończeniu burzy, zgłoszono ponad 40 uszkodzonych budynków.

Nawałnica w świętokrzyskim. Duże straty
(Bartek Chochołowski)

Dwugodzinna burza z wichurą zerwała dachy z kilkudziesięciu domów, są powalone drzewa i uszkodzone linie energetyczne.

W nocy z poniedziałku na wtorek nawałnica nad regionem świętokrzyskim największych szkód dokonała na granicy powiatów kieleckiego i jędrzejowskiego - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Wichura ominęła poszkodowane w niedzielę nadwiślańskie rejony województwa.

Tylko w gminie Sobków, po godzinie 6 rano - w ciągu dwóch godzin po zakończeniu burzy, zgłoszono ponad 40 uszkodzonych budynków. Liczba ta na pewno się zwiększy,bo wiele nieprzejezdnych dróg uniemożliwia dojazd do poszkodowanych miejsc. Straty odnotowano także w powiatach ostrowieckim i starachowickim.

Do akcji ratowniczej skierowano wszystkie jednostki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Według obecnych szacunków usuwanie skutków nocnej nawałnicy w regionie świętokrzyskim może potrwać kilka najbliższych dni.

Czytaj więcej w Money.pl
Aż 400 tysięcy zł strat w ciągu jednej nocy Najwięcej szkód burza spowodowała w powiatach: białostockim, hajnowskim, monieckim i suwalskim.
Grad, śnieg, burze Silne nawałnice z gradem i śniegiem przeszły w nocy i nad ranem w niedzielę nad Czechami i Austrią.
Gwałtowne ulewy nad Polską. Tym razem w... 50 zgłoszeń o podtopieniach odebrali strażacy po przejściu nad Gdańskiem gwałtownej ulewy w piątek po południu. Strażacy usuwają skutki deszczu także poza Trójmiastem; burza z gradem połamała drzewa w Kościerzynie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)