Notowania

prognoza pogody
06.08.2012 22:55

Nawałnice w Polsce. Trwa usuwanie szkód

Najwięcej szkód spowodowały gwałtowne burze w powiatach: olsztyńskim, ostródzkim i iławskim, nieco mniej w powiatach: mrągowskim i lidzbarskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SqueakyMarmot/CC/Flickr)

*Powalone przez silny wiatr drzewa, które zablokowały drogi, oraz zerwane dachy to skutki gwałtownych burz i gradobicia, jakie przeszło dziś po południu i wieczorem nad woj. warmińsko-mazurskim. *

Strażacy otrzymali w regionie ponad 100 zgłoszeń dotyczących szkód po nawałnicach. Jak podał rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Przemysław Lech, najwięcej szkód spowodowały gwałtowne burze w powiatach: olsztyńskim, ostródzkim i iławskim, nieco mniej w powiatach: mrągowskim i lidzbarskim.

Najpoważniejsze straty wyrządziło gradobicie w Ruskiej Wsi koło Mrągowa. Grad wielkości kurzych jaj zniszczył dachy 30 domów. Strażacy przez całą noc będą przykrywać foliami zniszczone budynki.

Połamane drzewa tarasowały przejazd drogą krajową nr 51 do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach, między Dobrym Miastem a Lidzbarkiem Warmińskim.

Połamane konary blokowały także torowisko między Dobrym Miastem a Olsztynkiem: w Knopinie i Cerkiewniku. W Lubnowach koło Iławy złamany słup energetyczny spadł na posesję. W Klinach pod Iławą wiatr zerwał dach domku jednorodzinnego. W miejscowości Różnowy na budynek mieszkalny spadło połamane drzewo. Konieczna była ewakuacja 8 osób. W Dobrym Mieście połamane drzewa zniszczyły groby na cmentarzu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordy ciepła i ostrzeżenia przed nawałnicami Węgrzy i Słowacy walczą z kolejną falą tropikalnych upałów. Dziś słupek rtęci na Węgrzech pokazał 40 stopni w cieniu.
Dolny Śląsk po burzach. To jeszcze nie koniec Ulewne deszcze zapowiadane są na cały weekend. Zobacz, które miejsca są zagrożone.
Będą silne burze z gradem Na obszarze województwa mazowieckiego w poniedziałek mogą wystąpić silne burze z gradem - ostrzega warszawski urząd miejski i apeluje o ostrożność.
Tagi: prognoza pogody, grad, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz