Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania rządu i premiera maleją

0
Podziel się:

CBOS w opracowaniu do badania ocenia, że niekorzystny odbiór ekipy rządzącej jest związany z komplikacjami we wdrażaniu ustawy refundacyjnej.

Notowania rządu i premiera maleją
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

W styczniu zwolenników nowego gabinetu Donalda Tuska było 36 procent, a przeciwników 31 procent. W porównaniu z grudniem liczba zwolenników rządu zmalała o 8 punktów procentowych, a liczba jego przeciwników wzrosła o 2 punkty procentowe - wynika z sondażu CBOS.

CBOS w opracowaniu do badania ocenia, że niekorzystny odbiór ekipy rządzącej jest związany z komplikacjami we wdrażaniu ustawy refundacyjnej.

Obojętność wobec nowego rządu deklaruje 29 procent badanych (w grudniu było to 24 procent), a 4 procent ankietowanych na pytanie o stosunek do rządu odpowiedziało _ trudno powiedzieć _ (w grudniu 3 procent).

Pogorszyły się również notowania samego premiera. Zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, jest 40 procent ankietowanych (w grudniu było ich 49 procent), niezadowolonych z tego, że premierem jest szef PO jest 42 procent badanych (w grudniu było ich 38 procent). 18 procent nie ma wyrobionego zdania na ten temat. Przed miesiącem niezdecydowanych było 13 procent

Jak zauważa CBOS z dezaprobatą spotykają się też pierwsze decyzje nowo powołanego rządu Donalda Tuska. 51 procent ankietowanych ocenia źle wyniki działalności nowego rządu. Oznacza to wzrost o 11 punktów procentowych w porównaniu z ostatnimi notowaniami poprzedniego gabinetu, które CBOS przeprowadził w listopadzie. W grudniu pracownia nie pytała respondentów o tę kwestię.

Pozytywne zdanie o rezultatach dotychczasowej pracy ministrów ma 32 procent ankietowanych (spadek o 13 punktów procentowych w porównaniu z listopadem). Niezdecydowanych w tej sprawie było w styczniu 17 procent a w listopadzie 15 procent.

Większość ankietowanych krytycznie ocenia też politykę gospodarczą nowego rządu. 54 procent - od grudnia wzrost o 8 punktów procentowych - twierdzi, że nie stwarza ona szans na poprawę stanu polskiej gospodarki. Przeciwny pogląd wyraża 33 procent badanych (spadek o 6 punktów procentowych w porównaniu z grudniem). Niezdecydowanych w tej sprawie było w styczniu 13 procent, w grudniu 15 procent.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 5-11 stycznia na liczącej 1058 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszańców Polski.

O wcześniejszych sondażach czytaj w Money.pl
Nie ufa mu połowa Polaków. Zyskuje rywal W najnowszym rankingu zaufania do polityków liderowi ufa aż 72 proc. Polaków.
Ufa mu trzy czwarte Polaków. Miażdży w sondażu Antyliderem rankingu zaufania jest Jarosław Kaczyński. To on wzbudza u Polaków największą nieufność.
Polacy coraz gorzej oceniają pracę Tuska Zdania na temat pracy premiera Donalda Tuska są jednak podzielone: 45 proc. ocenia ją źle, 44 proc. dobrze.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)