Notowania

inflacja w polsce
12.05.2011 06:21

O drożyźnie u prezydenta. Z szefem NBP

Prezydent spotka się z szefem Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie ma być poświęcone wzrostowi cen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pentagon.gov/public domain)

W południe w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski spotka się z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką. Spotkanie ma być poświęcone wzrostowi cen.

Szef NBP powiedział dziennikarzom, że prezydent zostanie poinformowany między innymi o powodach trzech podwyżek stóp procentowych tym roku. Omawiane też będą wszelkie sposoby działania na inflację. Marek Belka odnosi wrażenie, że spotkanie będzie miało charakter informacyjny.

Prezes NBP powiedział, że wbrew powszechnym opiniom, w ostatnich 20 latach znacząco poprawiła się jakość dyskursu ekonomicznego w Polsce. W jego opinii, oznacza to, że populistyczne inicjatywy mają dużo mniejsze szanse na uchwalenie niż dawniej.

POSŁUCHAJ PREZESA NBP:

W spotkaniu w Belwederze wezmą udział także: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński oraz doradca Bronisława Komorowskiego, profesor Jerzy Pruski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stopy;procentowe;w;gore;presja;na;wzrost;cen;wciaz;wysoka,205,0,827341.html) Stopy procentowe w górę. "Presja na wzrost cen wciąż wysoka" RPP już trzeci raz w tym roku podniosła stopy procentowe. Teraz wyniosą 4,25 w skali roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;dzieki;nbp;opanujemy;infacje,52,0,817972.html) Rostowski: Dzięki NBP opanujemy infację Współpraca rządu z bankiem centralnym pozwoli NBP na opanowanie inflacji mniejszym kosztem dla gospodarki - uważa minister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/w;drugiej;polowie;roku;ceny;spadna,163,0,787619.html) W drugiej połowie roku ceny spadną Prezes NBP zapowiada spadek inflacji konsumenckiej i podwyżki stóp procentowych.
Tagi: inflacja w polsce, inflacja, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz