Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olbrzymie złoża gazu? Ruszają odwierty

0
Podziel się

Tuż pod Kutnem kończy się przygotowanie terenu. Będzie to jedno z najgłębszych poszukiwań gazu w kraju.

Olbrzymie złoża gazu? Ruszają odwierty
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)
bEgXfIER

Tuż pod Kutnem kończy się przygotowanie terenu, gdzie niebawem rozpocznie się poszukiwanie, 6 kilometrów pod powierzchnią ziemi, gazu ziemnego. Zdaniem specjalistów jest szansa, że tu znajdują się największe w tej części Europy złoża gazu.

Specjaliści z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa uważają, że w ciągu pół roku dowiemy się, jakimi dokładnie zasobami gazu dysponuje złoże odkryte w okolicach Kutna.

Większość specjalistycznych urządzeń badawczych od jutra będzie już mogło ruszyć do pracy. Chodzi o rozpoczęcie odwiertu do głębokości 6,5 kilometra pod ziemię. Już teraz wiadomo, że będzie to jedno z najgłębszych poszukiwań gazu w kraju.

bEgXfIET

Zbigniew Tatys z firmy prowadzącej badania przewiduje, że szansa znalezienia gazu pod Kutnem jest całkiem spora. Sukcesu poszukiwania gazu chcą także mieszkańcy Kutna i okolicy.

- _ Byłyby to ogromne wpływy do budżetu gminy. Potrzeby mieszkańców są coraz większe. Dużo się robi, ale trzeba jeszcze więcej,. Wszystkie pieniądze na pewno byłyby w sposób właściwy spożytkowane _ - mówi Jerzy Bryła, wójt gminy kutnowskiej.

Prace wiertnicze w Gołębiewie Nowym potrwają około roku i wtedy okaże się czy znajduje się tam gaz, czy nie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;wyda;200;mln;zl;na;poszukiwania;gazu;lupkowego,43,0,708395.html) PGNiG wyda 200 mln zł na poszukiwania gazu łupkowego Spółka przeznaczy na ten cel po 100 mln zł w tym i przyszłym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t75545.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazu;z;kutna;starczy;na;25;lat,69,0,862021.html) Gazu z Kutna starczy na 25 lat? Jest to prawdopodobnie największe złoże w Polsce, które szacuje się na 100 mld metrów sześciennych gazu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drozszy;gaz;ure;czeka;na;wyjasnienia,105,0,847209.html) Droższy gaz? URE czeka na wyjaśnienia Trudno określić, czy postępowanie zakończy się w takim terminie, aby nowa taryfa obowiązywała od 1 lipca.
bEgXfIFu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)