Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oleksy wraca do polityki. Rozważa nawet kandydowanie na prezydenta...

0
Podziel się

Zdaniem byłego premiera, tak w SLD, jak i w całym kraju powinna odbyć się ocena działania dotychczasowych europosłów.

Oleksy wraca do polityki. Rozważa nawet kandydowanie na prezydenta...
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEqojBvV

Okręg świętokrzysko-małopolski obfituje w kandydatury, ja też rozważam kandydowanie stąd do Parlamentu Europejskiego - powiedział wiceszef SLD Józef Oleksy. Polityk potwierdził także ogłoszoną w czerwcu deklarację o kandydowaniu na urząd prezydenta Kielc.

Zdaniem byłego premiera, tak w SLD, jak i w całym kraju powinna odbyć się _ ocena działania dotychczasowych europosłów _. _ Obecność w europarlamencie to nie jest deputat na wieki wieków dla tych, którzy tam się dostali _ - ocenił Oleksy podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Rynku w Kielcach.

_ - Okręg świętokrzysko-małopolski obfituje w kandydatury, ja też rozważam kandydowanie stąd, bo to jest moja ziemia - Małopolska, gdzie się rodziłem, chodziłem do szkół i tam jest mój sentyment, a ziemia świętokrzyska zawsze była blisko _ - wyjaśnił.

bEqojBvX

Oleksy podkreślił, że dziś rząd i politycy powinni szukać odpowiedzi na pytanie, _ z czego będzie brał się rozwój Polski po 2020 roku, kiedy skończą się środki europejskie, a Polska stanie się być może płatnikiem netto w UE _.

O kandydowaniu do PE w wyborach w 2014 roku z regionu małopolsko-świętokrzyskiego zdecydował już przewodniczący świętokrzyskich struktur SLD Andrzej Szejna, który towarzyszył Oleksemu na konferencji. _ Zadeklarowałem swoją gotowość do kandydowania i ubiegania się o pierwsze miejsce. Wiemy, że zadeklarowała to także pani Senyszyn, prof. Jaskiernia i wiele innych osób _ - powiedział.

Według Szejny ambicją SLD jest, aby w okręgu świętokrzysko-małopolskim zdobyć co najmniej dwa mandaty w PE.

Polityk potwierdził także ogłoszoną w czerwcu deklarację o kandydowaniu na urząd prezydenta Kielc. - _ Nie ukrywam, że traktuję wizytę Józefa Oleksego w Kielcach jako rozpoczęcie kampanii wyborczej zarówno do PE, jak i kampanii samorządowej _ - powiedział Szejna. Oleksy udzielił Szejnie poparcia w jednych i drugich wyborach.

bEqojBwd

Czytaj więcej w Money.pl

bEqojBwy
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)