Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia

0
Podziel się:

Wciąż widoczne są także skutki nawałnic, które przeszły wczoraj nad terenem województw południowych i centralnych.

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia
(Katarzyna Mala/East News)

W Polsce wciąż niespokojnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś dwa komunikaty. Dotyczą one województw dolnośląskiego i opolskiego. W tych obszarach możliwy jest wzrost stanu wody w rzekach powyżej stanów alarmowych.

Wciąż widoczne są także skutki nawałnic, które przeszły wczoraj nad terenem województw południowych i centralnych - _ Najgorsza sytuacja jest w powiecie proszowickim w województwie Małopolskim. Gdzie w wyniku intensywnych opadów deszczu, zalanych zostało ponad 100 gospodarstw. Powalone przez wiatr drzewo ciężko raniło też mężczyznę. W powiecie chrzanowskim padający grad uszkodził dachy na 10 budynkach _ - mówi rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Zobacz zdjęcia ze skutków nawałnicy nad Warszawą
* fot: PAP/Radek Pietruszka
* fot: PAP/Radek Pietruszka
* fot: PAP/Radek Pietruszka
* fot: PAP/Radek Pietruszka
[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/nawalnica-nad-warszawa-paraliz-stolicy-g556986.html)
Podobna sytuacja miała miejsce w kilku powiatach województwa śląskiego, gdzie uszkodzone zostały dachy na czterdziestu dwóch budynkach. Wczoraj w Polsce funkcjonariusze w sumie przeprowadzili niemal 1800 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu, lokalnych podtopień i burz.

Ponad 300 razy wyjeżdżali do umacniania, podwyższania i monitorowania wałów przeciwpowodziowych, a także zabezpieczania budynków przed zalaniem.
Obecnie na wszystkich rzekach w Polsce, według danych IMGW, przekroczonych jest 65 stanów alarmowych i 86 stanów ostrzegawczych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/m272561.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pogotowie;przeciwpowodziowe;w;plocku,108,0,1323116.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pogotowie powodziowe w Płocku Służby przeciwpowodziowe w Płocku zobowiązały mieszkańców i pracodawców do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia się ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/m272632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lodzkie;w;11;miastach;alarm;powodziowy,79,0,1320783.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Łódzkie: W 11 miastach alarm powodziowy Stany alarmowe przekroczone zostały na ośmiu rzekach w Łódzkiem. Hydrolodzy przewidują dalsze wzrosty stanów wody w rzekach. Trwa szacowanie strat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/m272953.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pck;wyslal;pomoc;dla;powodzian;w;dreznie,73,0,1320777.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PCK wysłał pomoc dla powodzian w Dreźnie Dolnośląski PCK nie prowadził specjalnej zbiórki, wysłany sprzęt pochodził z magazynów organizacji
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)