Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palikot
25.05.2012 12:29

Palikot dostał zgodę na widzenie z Tymoszenko

Ukraińskie władze wydały zgodę na widzenie posła Janusza Palikota ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ukraińskie władze wydały zgodę na widzenie posła Janusza Palikota ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Julią Tymoszenko. Do spotkania dojdzie w piątek po południu w Charkowie - poinformował Palikot w Kijowie.

Polski poseł przyjechał na Ukrainę z byłym premierem Belgii Guy Verhofstadtem. Dziś rano zostali przyjęci przez ukraińskiego premiera Mykołę Azarowa.

_ - Premier wyraził zgodę na naszą wizytę u Julii Tymoszenko _ - powiedział Palikot po spotkaniu.

Polityk ujawnił, że rozmowa z Azarowem Oprócz sprawy Tymoszenko dotyczyła m.in. zmian w ukraińskim prawie, które miałyby je przystosować do standardów europejskich. Z siedziby szefa ukraińskiego rządu Palikot i Verhofstadt udali się na spotkanie z prokuratorem generalnym Wiktorem Pszonką.

Julia Tymoszenko została skazana na siedem lat więzienia za nadużycia, których dopuściła się jako szefowa rządu przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Opozycjonistka uważa, że jej wyrok inspirował prezydent Wiktor Janukowycz, z którym konkurowała w walce o prezydenturę w 2010 r.

Na początku maja, gdy po doniesieniach o pobiciu Tymoszenko w więzieniu część polityków zachodnich apelowała o bojkot ukraińskiej części Euro 2012, Palikot nawoływał, by tego nie robić. Polityk proponował wówczas, by politycy jechali na ukraińskie stadiony ubrani w koszulki z napisem _ Uwolnić Julię Tymoszenko _.

Czytaj więcej o Julii Tymoszenko
Kolejny polski polityk jedzie do Tymoszenko Janusz Palikot przyjechał na Ukrainę, gdzie najprawdopodobniej będzie ubiegał się o spotkanie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Julią Tymoszenko.
Niecodzienny gość w więzieniu u Tymoszenko. To Polak Była premier jest zamknięta w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie.
Miedwiediew załatwi Tymoszenko wolność? Sprawa aresztowania byłej premier Ukrainy może być jednym z tematów jego spotkania z ukraińskim prezydentem.
Tagi: palikot, tymoszenko, spotkanie, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz