Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce w Sejmie pokazu filmu "Mgła"

0
Podziel się:

To dokument o katastrofie smoleńskiej. Jego producentem jest Gazeta Polska.

PiS chce w Sejmie pokazu filmu "Mgła"
(prezydent.pl/GFDL)
bETrKawl

Klub PiS chce, aby w Sejmie odbył się pokaz filmu dokumentalnego _ Mgła _ dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem. Z prośbą o organizację seansu dla posłów klub zwrócił się do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

_ - Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Marszałka o zorganizowanie na terenie gmachu parlamentu RP przeznaczonej dla wszystkich zainteresowanych parlamentarzystów projekcji filmu dokumentalnego "Mgła" autorstwa Marii Dłużewskiej oraz Joanny Lichockiej, a także spotkania z osobami, których losy zostały przedstawione w filmie _ - napisał do Schetyny szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w piśmie.

Pomysł nie podoba się wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu (PO). _ - Filmu nie widziałem. Można go oglądać, ale poza Sejmem. Sejm nie jest od tego _ - powiedział.

bETrKawn

Premiera filmu dokumentalnego _ Mgła _ dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w poniedziałek w warszawskim kinie Kultura. Na premierę przybył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Film _ Mgła _ został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest _ Gazeta Polska _.

Dokument opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta. W filmie występują Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski i Paweł Zołoteńki. Opowiadają m.in. o atmosferze wokół lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości do Katynia, o tym, w jaki sposób dowiedzieli się o katastrofie, co czuli obserwując tłumy żegnające ofiary przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t115577.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;osamotniona;zadna;partia;nie;chce;komisji;ws;katastrofy,109,0,734317.html) PJN osamotniona. Żadna partia nie chce komisji ws. katastrofy Klub PJN złożył wczoraj wniosek o powołanie nadzwyczajnej komisji. _ To zły pomysł, rozgrywka między PiS a PJN _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t122932.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/35;proc;w;wyborach;po;zadowolona,155,0,746907.html) 35 proc. w wyborach? PO zadowolona Szef klubu Platformy zapowiada kolejne ustawy, które mają ułatwić życie Polakom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przedterminowe;wybory;sa;zupelnie;nierealne,135,0,746631.html) Przedterminowe wybory są zupełnie nierealne Nie ma żadnych sił, które byłyby w stanie taką decyzję przeforsować - uważa dr Jarosław Flis.
bETrKawO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)