Notowania

pis
02.06.2012 09:41

PiS debatuje. Co z Antonim Macierewiczem?

Będą podjęte uchwały dotyczące przyszłości Polski i Euro 2012 - zapowiada rzecznik PiS Adam Hofman.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Będą podjęte uchwały dotyczące przyszłości Polski i Euro 2012 _ - zapowiada rzecznik PiS Adam Hofman.

Dziś zbiera się Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS spotkają się przed południem w Warszawie, żeby rozmawiać o wewnętrznych sprawach partii i tych najważniejszych dla Polski.

W porządku obrad nie ma punktu poświęconego rozszerzeniu składu władz kierownictwa PiS. Oznacza to, że na razie nie znajdzie się w nich Antoni Macierewicz. Niektórzy politycy partii zapowiadali, że ma on zasiąść w komitecie politycznym Prawa i Sprawiedliwości.
Według Adama Hofmana, dziś nie będzie o tym mowy. - _ To są sprawy wewnętrzne. My w tej chwili zajmiemy się sprawami merytorycznymi. Przyjdzie czas na sprawy wewnętrzne _ - mówi Hofman.

Antoni Macierewicz w lutym tego roku wstąpił do PiS. Miesiąc później zaczął pełnić funkcję prezesa struktur tej partii w okręgu piotrkowskim.

Rada Polityczna zajmuje się między innymi wybór i odwoływaniem - na wniosek prezesa PiS - wiceszefów tej partii, przewodniczącego komitetu wykonawczego, skarbnika PiS, członków Komitetu Politycznego oraz szefa komisji etyki w partii. Do zadań Rady należy również określanie kierunków rozwoju ugrupowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto kandydaci Kaczyńskiego na liderów w PiS Antoni Macierewicz, Zbigniew Girzyński, Krzysztof Lipiec, Marek Kuchciński i Beata Szydło - to niektórzy z kandydatów na szefów okręgów PiS.
Bardzo znany polityk wstępuje do PiS Antoni Macierewicz dwukrotnie startował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.
Tagi: pis, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz