Notowania

sikorski
01.08.2011 14:25

PiS i SLD krytykują Radosława Sikorskiego za wpis na Twitterze

Radosław Sikorski napisał tam 30 lipca, że Powstanie Warszawskie było narodową katastrofą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej zdecydowanie krytykują szefa polskiego MSZ za niedawny wpis na portalu społecznościowym Twitter. Radosław Sikorski (na zdjęciu) napisał tam 30 lipca, że Powstanie Warszawskie było narodową katastrofą.

Jerzy Wenderlich uważa, że szef polskiej dyplomacji powinien zachować powściągliwość w wyrażaniu swoich opinii, bo mogą być one traktowane jako oficjalne stanowisko rządu. Wicemarszałek Sejmu z SLD powiedział, że Radosław Sikorski powinien zostawić ocenę Powstania Warszawskiego historykom.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JERZEGO WENDERLICHA:

Krytycznie wpis Radosława Sikorskiego ocenia także PiS. Rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak porównał stanowisko szefa dyplomacji do peerelowskiej propagandy. Jego zdaniem mamy do czynienia ze skandalem.

Polityk PiS zwraca uwagę, że nie jest to pierwsze kontrowersyjne zachowanie szefa polskiej dyplomacji. Jak zaznacza, krytykując powstanie, Sikorski _ podważa bardzo ważną tezę stanowiącą o suwerenności naszego kraju _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA BŁASZCZAKA:


Do swojego wpisu na Twitterze Radosław Sikorski dołączył link do strony internetowej www.powstanie.pl, która skupia przeciwników Powstania Warszawskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/radoslaw;sikorski;narazil;sie;pis;przez;wpis;o;powstaniu;warszawskim,223,0,883935.html) Minister znowu naraził się PiS. Na Twitterze - _ Nazywanie Powstania Warszawskiego narodową katastrofą uważamy za niedopuszczalne, zwłaszcza w przededniu kolejnej rocznicy jego wybuchu _ - oświadczyli radni klubu PiS w radzie Warszawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t18675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;zastepuje;ashton;w;pakistanie,191,0,884159.html) Sikorski pierwszym dyplomatą Unii. Czasowo Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski rozpoczął dziś wizytę w Pakistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t153675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rocznica;powstania;warszawskiego;wspomnienie,185,0,884153.html) Myśleliśmy, że się uda. A stało się... Mija 67 lat od dnia wybuchu Powstania Warszawskiego. To była jedna z największych akcji zbrojnych podziemia.
Tagi: sikorski, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz