Notowania

solidarna polska
25.04.2012 17:05

PiS porozumie się z Solidarną Polską? Z tym może być problem

Szef SP, europoseł Zbigniew Ziobro uznał oskarżenia polityków PiS za całkowicie nieprawdziwe i niezwykle krzywdzące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Politycy PiS obwiniają przedstawicieli frakcji, w której w Parlamencie Europejskim zasiadają m.in. europosłowie Solidarnej Polski, o głosowanie za odrzuceniem przez Komisję Petycji PE wniosku PiS o umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Szef SP, europoseł Zbigniew Ziobro uznał oskarżenia polityków PiS za _ całkowicie nieprawdziwe i niezwykle krzywdzące _. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej europoseł PiS Ryszard Czarnecki powiedział, że reprezentant frakcji EFD, do której w PE należą m.in. Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro zagłosował wczoraj za odrzuceniem przez Komisję Petycji PE ws. wniosku europosłów PiS o umiędzynarodowienie śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Za odrzuceniem wniosku głosowali też - według Czarneckiego - m.in. Jarosław Wałęsa i Lena Kolarska-Bobińska z PO.

Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak stwierdził, że _ działanie Solidarnej Polski jest niepokojące . - Co innego państwo głoszą, a co innego robią. Okazuje się, że wpisują się w mechanizm działania, który nakręcił premier Donald Tusk, polegający na tym, żeby w sprawie odsłonięcia przyczyn katastrofy smoleńskiej działania strony polskiej były rachityczne, albo w ogóle ich nie było _ - powiedział Błaszczak.

Z kolei europoseł PiS Tomasz Poręba powiedział, że _ po raz pierwszy w historii petycja, która miała pozytywną opinię prawną, była podpisana przez taką ilość obywateli została z powodów politycznych niedopuszczona do dalszego procedowania _. _ Gdyby była rozpatrywana można by sprawę katastrofy smoleńską umiędzynarodowić _ - dodał Poręba.

Odnosząc się do zarzutów polityków PiS, Zbigniew Ziobro stwierdził na środowym briefingu, że są one _ całkowicie nieprawdziwe i niezwykle krzywdzące _. Zaznaczył, że nie można obciążać Solidarnej Polski odpowiedzialnością za wynik głosowania, ponieważ w Komisji Petycji nie ma żadnego posła tego ugrupowania. SP podkreśla, że w Komisji Petycji zasiada natomiast europoseł PiS Ryszard Legutko.

Ziobro zaznaczył, że jego partia nie była informowana o przebiegu prac nad wnioskiem PiS. _ Niestety żaden z kolegów z PiS nie raczył poinformować któregokolwiek z posłów Solidarnej Polski, że będzie tak ważne głosowanie, zwrócić się o pomoc _- powiedział szef SP.

_ - Stawienie zarzutów, iż Solidarna Polska odpowiada za nieudolność, niekompetencję, odpowiedzialnych za tę sprawę europosłów PiS jest nie tylko nieprawdziwe, niestosowne, ale należy tu użyć mocniejszego słowa, którego państwu i kolegom posłom oszczędzę _ - dodał Ziobro.

Dodał, że doradca SP, gdy jeszcze pracował w Komisji, działał na rzecz petycji PiS o umiędzynarodowienie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej, przygotował m.in. opinie prawne na temat jej dopuszczalności.

Czytaj więcej o Solidarnej Polsce w Money.pl
Nie ma sporu między PiS a Solidarną Polską? Ścieranie się poglądów między PiS, a SP tworzy złudzenie ostrego konfliktu pomiędzy tymi ugrupowaniami.
Ziobro narzeka. Na młodych i złe nagłośnienie Szef Solidarnej Polski prosi o publiczne zajęcie stanowiska wobec nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.
Gowin dostał plakietkę. Chodzi o bicie kobiet - _ Klub docenił heroizm ministra Gowina w tym zakresie i nawet z tego względu przygotowaliśmy dla niego honorową plakietkę SP _ - zaznaczył Jaki.
Tagi: solidarna polska, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz