Notowania

mariusz błaszczak
28.05.2012 19:08

PiS uważa, że minister transportu powinien przedstawić plan zmian na kolei

Z taką ilością wypadków dawno nie mieliśmy do czynienia. Najpierw katastrofa pod Szczekocinami, teraz co chwilę kolizje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa na kolei. Związkowcy rozwieszają transparenty na budynku ministerstwa transportu i grożą zatrzymaniem ruchu pociągów. To efekt ostatnich kolizji na torach - najpierw w Warszawie, wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim * *(na zdjęciu Mariusz Błaszczak).

Minister Sławomir Nowak twierdzi, że wie, z jakim problemem ma do czynienia, dlatego rozważa między innymi wprowadzenie systemu monitoringu w kabinie maszynistów. Czy to jednak wystarczy, by bezpiecznie przywieźć i odwieźć pasażerów na Euro 2012?

Z taką ilością wypadków dawno nie mieliśmy do czynienia. Najpierw katastrofa pod Szczekocinami, teraz co chwilę kolizje. Mariusz Błaszczak z PiS uważa, że minister transportu powinien poinformować społeczeństwo, co z tym faktem zamierza zrobić.

- _ Jakie działania zamierza podjąć, żeby zapewnić bezpieczeństwo tym którzy do Polski przyjadą na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej _. Minister twierdzi, że wie z jakim problemem ma do czynienia, ale jego deklaracja, która do tej pory padła z jego ust brzmi tak:

- _ Moim zadaniem, moim celem jest to, aby kolizyjność statystycznie obniżać _.

Na początek proponuje monitoring w kabinie maszynistów tyle, że związkowcy już ten pomysł wyśmiali. Co więcej, jak podsumował prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Leszek: - _ Niestety Pan minister raczej idzie w kierunku pokazania maszynistom, że przez upominanie się o kwestie bezpieczeństwa, oni będą szykanowani _.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowak pokazał nowy plan w sprawie kolei Lokomotywa składu towarowego i część pociągu osobowego zostały uszkodzone w zderzeniu dwu pociągów, do którego doszło w Ostrowie Wlkp
Dostaną podwyżki. Uda się uniknąć strajku? Zarząd PKP PLK i kolejarskie związki zawodowe podpisały porozumienie, na mocy którego pracownicy spółki otrzymają po 115 zł podwyżki.
Będzie wielki strajk. Ale dopiero po Euro Decyzja o ewentualnym strajku na kolei zapadnie po 1 lipca, czyli po Euro 2012.
Tagi: mariusz błaszczak, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz