Notowania

wybory 2011
16.05.2011 12:49

Platforma kusi ludzi lewicy. Kogo?

W Sejmie nie ustają spekulacje na temat politycznych transferów z kręgów lewicy do PO. Roszad personalnych nie wyklucza Stefan Niesiołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W Sejmie nie ustają spekulacje na temat politycznych transferów z kręgów lewicy do PO. Wśród osób, które mogłyby opuścić klub SLD wymienia się nazwisko Grzegorza Pisalskiego.

Polityk Unii Pracy powiedział, że na razie z klubu nie występuje, nie ma jednak pewności co do tego czy Unia Pracy wystartuje w wyborach w koalicji z SLD. Pisalski powiedział, że trwają trudne rozmowy z Grzegorzem Napieralskim i jeśli one sie powiodąto Unia Pracy będzie chciała przyłączyć sie do list PO.

Wśród polityków którzy mieliby przejść z lewej strony sceny politycznej do PO, wymienia się także Dariusza Rosatiego.

Były eurodputowany nie komentuje na razie tych spekulacji. Poseł PO Paweł Olszewski mówi, że wartościowych ludzi także z lewej strony Platforma Obywatelska nie zamierza unikać.

Wicemarszałek Sejmu z PO Stefan Niesiołowskie nie zdradza żadnych nazwisk, jednak przyznaje że kolejne ruchy między lewicą a PO najprawdopodobniej nastąpią.

Wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska stara się bagatelizować transferowe spekulacje i zapewnia, ze SLD pójdzie do wyborów w szerokiej koalicji. Jednak - zdaniem wicemarszałka Niesiołowskiego - zapewnienia o szerokiej koalicji lewicowej są jedynie pobożnymi życzeniami.

Według _ Gazety Wyborczej _, PO będzie próbowała wciągnąć na listę także europosłów lewicy: Józefa Piniora i Genowefę Grabowską.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;sondaz;po;zyskuje;sld;traci,173,0,829357.html) Kolejny sondaż. PO zyskuje, SLD traci Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, Platformę poparłoby 35, 3 proc. wyborców, a PiS 27,7 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;nie;chce;zgnilego;kompromisu,180,0,828852.html) Premier nie chce "zgniłego kompromisu" - Dwudniowe wybory nie będą miały wpływu na to, jakie poparcie dostanie dana partia, ale na pewno frekwencja będzie większa - uważa premier Donald Tusk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t139153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;zadal;cios;sld;i;otworzyl;sie;na;lewice,11,0,826635.html) Tusk zadał cios SLD i otworzył się na lewicę Dziś władze PO zaproszą Bartosza Arłukowicza do przystąpienia do klubu Platformy.
Tagi: wybory 2011, po, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz