Notowania

wybory
07.03.2011 09:16

"Platforma panicznie boi się przegranej"

Sellin w ten sposób tłumaczy upór, z jakim PO chce doprowadzić do dwudniowych wyborów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Kruk<br />/GFDL<br />/Wikipedia)

*Polityk Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin uważa, że politycy Platformy Obywatelskiej są zaniepokojeni perspektywą przegrania wyborów parlamentarnych. *

Gość radiowej Trójki stwierdził, że świadczy o tym między innymi upór, z jakim PO chce doprowadzić do dwudniowych wyborów.

Zdaniem Sellina, takie przez takie rozwiązanie PO chciałoby umożliwić sobie możliwość _ skorygowania _ wyniku wyborczego.

*POSŁUCHAJ JAROSŁAWA SELLINA: *


Wyjaśnił, że partie już po jednym dniu będą znały wstępne sondaże i będą próbowały mobilizować swój aparat. Sellin wyraził nadzieję, że dwudniowych wyborów nie będzie.

*POSŁUCHAJ JAROSŁAWA SELLINA: *

Komentując niedawne słowa Bronisława Komorowskiego o prawie prezydenta do wskazania szefa rządu bez różnicy na wynik wyborczy, Sellin stwierdził, że to kolejny sygnał chęci do korygowania demokratycznego wyboru.

W wywiadzie dla _ Newsweeka _ prezydent powiedział, że mam suwerenne prawo wybrać kandydata na premiera i że _ lider zwycięskiej partii ma największe szanse, ale nie ma gwarancji _. Sellin dodał, że odczytuje słowa prezydenta, jako adresowane _ bardziej do PO _.
Jarosław Sellin dodał, że obecnie widać zjawisko odsuwania się od PO liberalnych elit intelektualnych i artystycznych. Według Sellina to efekt zawodu tych środowisk i odejścia Platformy od haseł liberalnych.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend to na Platformę Obywatelską głosowałoby 30 proc. Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 28.4 proc., natomiast na Sojusz Lewicy Demokratycznej 16.3 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. W stosunku do ostatniego badania notowania PO spadły o 4.5 proc., PiS - o 0.8 proc.. Natomiast poparcie dla SLD wzrosło o 2,2 proc..

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t122894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/maci;wode;i;wpycha;kij;w;mrowisko,244,0,789492.html) Mąci wodę i wpycha kij w mrowisko? Opozycja krytykuje Komorowskiego za słowa: _ Mam prawo wybrać kandydata na premiera. Lider zwycięskiej partii nie ma gwarancji _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t95329.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;chce;wyjasnic;sprawe;dubienieckiego,165,0,789413.html) Prezydent chce wyjaśnić sprawę Dubienieckiego Nałęcz: _ ułaskawienie Adama S. rzuca cień na Lecha Kaczyńskiego. Trzeba to zbadać dla dobra jego imienia _.
Tagi: wybory, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz