Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO chce reformować służbę zdrowia

0
Podziel się:

W planach są też zmiany w systemie oświaty dla szkół podstawowych oraz uczelni.

PO chce reformować służbę zdrowia
(PAP/Radek Pietruszka)
bFfJjcKt

Dokończenie reformy służby zdrowia jest celem Platformy Obywatelskiej na najbliższe miesiące. W planach partii rządzącej są też zmiany w systemie oświaty dla szkół podstawowych oraz dla uczelni wyższych. Poseł PO Jarosław Gowin twierdzi, że konieczne jest również przeprowadzenie ustaw deregulacyjnych.

Platforma Obywatelska czeka też na rządowy projekt wprowadzający zmiany w systemie emerytalnym. Rząd chce, aby od 1 kwietnia z dotychczasowej składki wynoszącej 7,3 procent, która trafia do Otwartych Funduszy Emerytalnych, 2,3 procent zostało w OFE, a 5 procent znalazło się na indywidualnych kontach osobistych, których operatorem będzie ZUS.

Docelowo, w 2017 roku proporcja składki trafiającej do ZUS ma się zmienić i wynosić 3,8 procent. Szczegóły propozycji mają być przedstawione w ciągu najbliższych tygodni. [ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t127677.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rybinski;koniec;zludzen;przejedza;emerytury,160,0,745632.html) Rybiński: Koniec złudzeń. Przejedzą emerytury
Według posła Jarosława Gowina zmiany są konieczne i nie powinno się ich ciągle odkładać w czasie.

bFfJjcKv

Poseł Platformy ma także nadzieję, że uda się przeprowadzić zmiany w ustawie zasadniczej. Propozycja PO dotycząca konstytucji zakłada okrojony Sejm i Senat, mniejsze uprawnienia prezydenckiego weta, immunitet przyznawany posłom tylko w wyjątkowych przypadkach, ostateczne rozstrzygnięcie co do uprawnień rządu i premiera w zakresie prowadzenia polityki zagranicznej.

Swoją propozycję zmian ma także prezydent Bronisław Komorowski. Wiąże się ona z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. Prezydent proponuje wprowadzenie do konstytucji nowego rozdziału _ 10a _, dotyczącego roli Polski w Unii. Projekt zawiera między innymi regulacje, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro. Dotyczy też organizacji Narodowego Banku Polskiego, w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t85644.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;da;lekarzom;podwyzek;bo;oszczedza,105,0,741225.html) Tusk nie da lekarzom podwyżek. Bo oszczędza Nie ma szans na podniesienie stawki za świadczenia w 2011 r. Lekarze wciąż zastanawiają się, co zrobić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t89632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zle;wiesci;dla;pacjentow;pusto;w;kasie;nfz,106,0,738666.html) Złe wieści dla pacjentów. Pusto w kasie NFZ Kryzys gospodarczy odcisnął swoje piętno na finansach Narodowego Funduszu Zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;emeryturach;zus;przejmie;wiekszosc;skladki;ofe,100,0,745572.html) Zmiany w emeryturach. ZUS przejmie większość składki OFE _ - Trzy filary to system nie pozbawiony wad. Kryzys ujawnił wiele usterek - _ mówił premier ogłaszając decyzję rządu w sprawie emerytur.
bFfJjcKW
KOMENTARZE
(0)