Notowania

kobiety
11.08.2011 19:18

PO chwali swoje listy wyborcze. Dużo kobiet

42 proc. kandydatów na listach wyborczych PO to kobiety, 14 pań jest liderkami list.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

42 proc. kandydatów na listach wyborczych PO to kobiety, 14 pań jest liderkami list - poinformowała rzeczniczka sztabu Platformy Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak podkreśliła, PO jako jedyna partia nie miała problemu ze znalezieniem kobiet na listy.

_ - Na naszych listach mamy 42 procent kobiet. 14 z nich jest liderkami list, co stanowi 34 proc. Mam nadzieję, że w następnych wyborach przekroczymy kwotę 35 procent _ - powiedziała Kidawa-Błońska na konferencji prasowej.

Zgodnie z wewnętrzną regulacją PO na każdej liście w pierwszej trójce jest przynajmniej jedna kobieta, a w pierwszej piątce - dwie. _ Są regiony, gdzie tych kobiet (w pierwszej piątce) jest więcej _ - zaznaczyła Kidawa-Błońska. Poinformowała też, że w pierwszej trójce na listach PO jest 49 kobiet (35 proc).

_ - Panie mają nie tylko dobre miejsca, ale też dobre przygotowanie. Mam nadzieję, że ekipa kobiet w parlamencie po tych wyborach będzie zdecydowanie większa _ - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

PO przekonuje, że jej listy są szerokie, otwarte na różne środowiska. Związany wcześniej z SdPl Dariusz Rosati, który zdecydował się wystartować do Sejmu z listy Platformy, deklarował, że zdecydował się związać z PO, bo jest ona _ jedyną siłą polityczną, która potrafi modernizować Polskę, potrafi sprostać wyzwaniom, które pojawiają się w tej chwili _.

_ - PO jest formacją, która sięga do ludzi z różnych środowisk, do ludzi, którzy są w stanie pomóc w dobrym, skutecznym rządzeniu państwem. Podejście PO do polityki kontrastuje z partiami, które się zamykają, mają charakter zakonów politycznych - by nie powiedzieć ideowych czy doktrynerskich _ - zaznaczył Rosati.

Szef Młodych Demokratów (młodzieżówki PO) Dariusz Dolczewski poinformował, że na listach PO jest 115 osób poniżej 30. roku życia. _ - Ilu młodych ludzi jest na listach SLD, na listach PiS - tego nikt nie wie. Te listy są trzymane gdzieś w głębokich szufladach _ - powiedział Dolczewski. Poinformował też, że w fazie konsultacji jest program, jaki PO chce zaproponować ludziom młodym.

Rosati był też pytany, czym tłumaczyć stosunkowo niskie poparcie dla SLD. _ Mam wrażenie, że SLD do pewnego stopnia pada ofiarą tego, że nie jest w stanie się otworzyć na nowe środowiska _ - odparł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t130689.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;po;wojna;o;listy;kluzik-rostkowska;jedynka,53,0,865333.html) W PO wojna o listy. Kluzik-Rostkowska jedynką Wczoraj zarząd krajowy PO nanosił poprawki na listach wyborczych Platformy. Nie obyło się bez spięć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t115692.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;zmienia;listy;radziszewska;ma;miejsce,27,0,839451.html) PO zmienia listy. Radziszewska ma miejsce Premier Donald Tusk zapowiedział, że pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska wystartuje z list Platformy do Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t130707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;wyobrazam;sobie;chlebowskiego;na;liscie,13,0,825613.html) "Nie wyobrażam sobie Chlebowskiego na liście" Jednak jak mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, jego nieobecność na listach Platformy nie jest przesądzona.
Tagi: kobiety, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz