Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO szuka szefa klubu: Zdrojewski, Kidawa-Błońska?

0
Podziel się:

Minister kultury Bogdan Zdrojewski i obecna wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska to kolejne kandydatury na szefa klubu Platformy.

PO szuka szefa klubu: Zdrojewski, Kidawa-Błońska?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister kultury Bogdan Zdrojewski i obecna wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska to kolejne kandydatury na szefa klubu Platformy, które pojawiają się na klubowej giełdzie. Wśród kandydatów na ministra kultury pojawiło się natomiast nazwisko Waldemara Dąbrowskiego.

Źródła w otoczeniu Zdrojewskiego nie wykluczają, że mógłby on połączyć kierowanie klubem z funkcją wicemarszałka Sejmu.

Z kolei część polityków, podkreśla, że Kidawa-Błońska uzyskała dobry wynik wyborczy, jest osobą rozpoznawalną (byłą rzeczniczką sztabu zarówno w kampanii prezydenckiej, jak i parlamentarnej), a także nie aspiruje do funkcji rządowych. Dodatkowo Donald Tusk zapowiedział, że chciałby, aby kobiety były mocniej niż dotychczas reprezentowane na ważnych stanowiskach.

_ - Skoro premier zdecydował się, aby Ewa Kopacz kierowała Sejmem, to inna kobieta mogłaby pokierować klubem _ - oceniło źródło zbliżone do kierownictwa PO.

Źródła we władzach klubu podkreślają z kolei, że Zdrojewski to jedna z osób, która może liczyć na bardzo szerokie poparcie w klubie. Otoczenie Zdrojewskiego potwierdza, że rozważany jest m.in. wariant, zgodnie z którym dotychczasowy minister kultury połączyłby funkcje szefa klubu i wicemarszałka Sejmu.

Jednak części polityków PO nie podoba się pomysł łączenia tych obu funkcji. - _ Trudno sobie wyobrazić, że jedna osoba miałaby jednocześnie kierować ponaddwustuosobowym klubem i być wicemarszałkiem _ - ocenił informator z dotychczasowych władz klubu.

Do tej pory otoczenie Zdrojewskiego sygnalizowało, że wolałby on raczej nadal kierować ministerstwem kultury. Jednak politycy z kierownictwa PO ocenili, że szanse na objęcie tego stanowiska ma Waldemar Dąbrowski - minister kultury w rządach Leszka Millera i Marka Belki, dyrektor Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Kidawa-Błońska poinformowała, że kandydatami na szefa klubu Platformy są: Sławomir Nowak, Waldy Dzikowski, Sławomir Rybicki i Tomasz Tomczykiewicz. _ Wybór nowego szefa klubu dokona się na pierwszym lub drugim posiedzeniu nowego klubu parlamentarnego _ - zapowiedziała posłanka

Powyborcze roszady w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t130709.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kidawa-;blonska;to;dobrze;ze;nie;ma;jurka;i;korwina-mikke,234,0,901354.html) "Dobrze, że nie ma Jurka i Korwina-Mikke" Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej pozytywnie ocenia brak mniejszych ugrupowań, takich jak Korwin-Mikkego czy Marka Jurka w ogólnokrajowej rywalizacji o głosy wyborców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t131993.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/schetyna;zamiast;tworzyc;rzad;jedzie;na;wakacje,143,0,937871.html) Schetyna, zamiast tworzyć rząd, jedzie na... wakacje Obecny marszałek Sejmu nie rozmawiał z Donaldem Tuskiem na temat swojego nowego stanowiska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t97418.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kierzkowska;w;nowym;rzadzie;koalicjant;nie;zapomni,51,0,937267.html) Za słaba na Sejm. Dobra, by wejść do rządu Była wicemarszałek Sejmu w ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu, ale nie zniknie ze sceny politycznej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)