Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO: związki zawodowe działają politycznie

0
Podziel się:

Związkowcy formułują nieracjonalne postulaty, zamiast wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników - uważa Marzena Okła-Drewnowicz (PO).

PO: związki zawodowe działają politycznie
(PAP/Piotr Polak)
bESirAlh

Związkowcy formułują nieracjonalne postulaty, zamiast wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników - uważa Marzena Okła-Drewnowicz (PO). Platforma przekonuje, że oprotestowywany przez strajkujących elastyczny czas pracy przyczyni się do wzrostu stabilności zatrudnienia.

W związku z dzisiejszym strajkiem generalnym na Śląsku PiS zarzuciło PO, że próbuje _ spychać słuszne postulaty związkowe na grunt walki politycznej _.

PO odpowiada, że _ politycznie _ działają sami związkowcy. _ - Pytanie jest takie: czy mamy być na miejscu Grecji czy też Cypru, czy też mamy jako Polska bezpiecznie przejść przez szalejący wokół nas kryzys? Działania związkowców nie wychodzą naprzeciw potrzebom pracowniczym. Jest to działanie polityczne związków, bo miejsce na rozmowę jest w Komisji Trójstronnej, na komisjach sejmowych. Gdyby postulaty związków były racjonalne, nie byłoby problemu, aby się nad nimi pochylić. Ale one nie są racjonalne _ - powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz (PO).

bESirAlj

PiS uważa ponadto, że związkowcy nie mogą się zgodzić na _ wolną amerykankę _ w kwestiach rozliczania czasu pracy. Okła-Drewnowicz przekonuje, że elastyczny czas pracy przekłada się na stabilizację zatrudnienia.

_ - Oznacza, że zatrudnienie będzie w miarę stabilne, a pracownik ma szansę na systematyczne wynagrodzenie. Jeśli nie wprowadzimy elastycznego czasu pracy, to pracownik zarobi, ale być może tylko przez okres kilku miesięcy, czyli wtedy, kiedy będą zamówienia. A to oznacza, że kolejne miesiące będą dla niego czasem przebywania na bezrobociu. Czy rzeczywiście tego chcą związkowcy? My musimy gospodarować racjonalnie, starać się dzielić pracą ze wszystkimi, a przez to ograniczać bezrobocie _ - powiedziała Okła-Drewnowicz.

Strajk generalny na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim trwał dziś do godz. 10. Strajk najbardziej widoczny był na kolei. Strajk był protestem przeciwko polityce społeczno-gospodarczej rządu. Związkowcy sprzeciwiają się zmianom w Kodeksie pracy. Chcą ograniczenia patologii związanych ze stosowaniem tzw. umów śmieciowych, wsparcia dla przemysłu energochłonnego, rozwiązań antykryzysowych dla dotkniętych spowolnieniem gospodarczym firm, a także uzdrowienia systemu ochrony zdrowia i zmian w szkolnictwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Piotr Duda: To jeszcze nie koniec - _ Dziś jest wielki dzień dla ruchu związkowego, bo po raz pierwszy od 30 lat na Śląsku odbywa się strajk generalny mówił lider Solidarności Piotr Duda. _
Nie ustąpią rządowi, a pasażerowie ucierpią Związkowcy chcą, żeby PKP przestała wręczać pracownikom oświadczenia o zmniejszeniu ulgi na przejazdy kolejowe.
Chaos na kolei. Zobacz, kiedy się skończy - _ Doprowadzimy do realizacji naszych postulatów, albo poślemy ten rząd na zieloną trawkę - _mówił szef śląsko-dąbrowskiej _ Solidarności _ Dominik Kolorz.
bESirAlK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)