Notowania

pogoda
04.07.2014 14:53

Pogoda na weekend: Pogodnie w całym kraju

Słońce i wysoka temperatura utrzymają się do czwartku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hlinkazsolt/iStockphoto)

Będzie ciepło i słonecznie - taką pogodę na dziś zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Lato na dobre zadamawia się na większości kraju. Załamania pogody mogą występować sporadycznie. Pełną prognozę pogody znajdziesz tutaj.

Piątek

Synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk zauważa, że pochmurnie jest jedynie na północy Polski. Deszcz występuje tylko na wschodzie Pomorza i na Warmii. Po południu i wieczorem padać może również na Mazurach.

Czyste niebo oznacza wysokie temperatury. Na całym obszarze kraju będzie ona wynosić co najmniej 20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w lubuskiem i na Dolnym Śląsku - tam będzie po 28 stopni. Kilka kresek mniej pokazują termometry w centrum Polski. Najzimniej - właśnie około 20 stopni jest w Sudetach.

Słońce i wysoka temperatura utrzymają się do czwartku. W normie pozostaje również wilgotność powietrza.

Sobota

Na zachodzie Polski zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm, a na południowym zachodzie do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temp. maks. od 25 st. na północnym wschodzie do 30 st. na południu, jedynie na Mierzei Helskiej około 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na południowym zachodzie Polski skręcający na zachodni. W rejonie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogodę na kolejne dni znajdziesz tutaj.

Czytaj więcej w Money.pl
Huragan Arthur pokrzyżował plany turystom Huragan Arthur pokrzyżował plany turystom....
Kilkudniowe ulewy zmusiły mieszkańców do ewakuacji Powodzie i podtopienia spowodowane ulewnymi deszczami, które padały nieprzerwanie od kilku dni, zmusiły do ewakuacji około 200 tysięcy osób mieszkających w...
Gwałtowne burze i gradobicia. Szczególnie na... Deszcz, grad oraz burze mogą powodować lokalne podtopienia i zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych - alarmują synoptycy.
Tagi: pogoda, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz