Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pogrzeb Andrzeja Leppera

0
Podziel się

Do Krup położonych niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał Lepper, przyjechali m.in. jego koledzy z Samoobrony, ale także Lech Wałęsa.

Pogrzeb Andrzeja Leppera
(PAP/Jerzy Undro)
bCYzTQgR

aktualizacja 16.25

W Krupach (Zachodniopomorskie) trwały dziś uroczystości pogrzebowe szefa Samoobrony, byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Do miejscowości niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał Lepper, przyjechali m.in. jego koledzy z Samoobrony, ale także Lech Wałęsa.

Obecni na uroczystościach żegnali Leppera w strugach deszczu, wielu z nich założyło z okazji pogrzebu biało-czerwone krawaty - znak rozpoznawczy Samoobrony.

Na uroczystościach pogrzebowych Kancelarię Premiera reprezentował minister Bartosz Arłukowicz, Kancelarię Prezydenta - Dariusz Młotkiewicz. We mszy świętej udział brał były prezydent Lech Wałęsa. Wałęsa po przyjeździe do Krup, pytany przez dziennikarzy, dlaczego przyjechał, odpowiedział, że _ to chrześcijański obowiązek _. Obecni byli także przedstawiciele parlamentu.

bCYzTQgT

Trumna z ciałem byłego wicepremiera została przywiezione z Zielnowa do kościoła w Krupach zaprzęgniętym w dwa konie karawanem. W mszy brali udział tylko najbliżsi i zaproszeni goście; odbywała się ona bez udziału mediów.

Po mszy kondukt żałobny mial przejść na cmentarz, gdzie odbędzie się liturgia pogrzebowa. Pogrzeb miał mieć charakter państwowy. Lepper został pochowany przy asyście wojskowej, oddana została salwa honorowa. Złożone były wieńce i kwiaty; przewidywane były też przemówienia.

Szef Samoobrony, byłego wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w miniony piątek w warszawskiej siedzibie partii. W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego samobójstwa. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

bCYzTQhu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)