Notowania

gruzja
22.07.2012 17:01

Polacy w Gruzji pomagają najuboższym

Organizacja powstała dzięki osobistym staraniom papieża Jana Pawła II.

Podziel się
Dodaj komentarz
(miss_rubov/CC/flickr)

Polacy w Gruzji uważani są z głównych inicjatorów i sponsorów pomocy dla najuboższych. Dzięki wsparciu polskich organizacji katolickich w okolicach Tbilisi powstają: jadłodajnie, ośrodki opieki i centra medyczne.

Najpoważniejszy wkład w misję niesienia pomocy ma Caritas. Organizacja ściśle współpracuje z siostrzanymi oddziałami w Polsce i we Włoszech. Dyrektor gruzińskiej misji ksiądz Witold Szulczyński przypomina, że organizacja powstała dzięki osobistym staraniom papieża Jana Pawła II.

Caritas w Gruzji na co dzień prowadzi: domy opieki, sierocińce, szkoły i jadłodajnie. Tworzy także miejsca pracy budując: piekarnie, warsztaty samochodowe i zakłady stolarskie.

Podobną działalnością zajmuje się w Tbilisi Zakon Ojców Kamilinów. Zakonnicy otworzyli wczoraj nowoczesny szpital rehabilitacyjny dla najuboższych.

Działalność humanitarna zjednuje Polakom pracującym w Gruzji coraz większe grono przyjaciół. Wielokrotnie mówili o tym: prezydent Micheil Saakaszwili i patriarcha Eliasz II.

Czytaj więcej w Money.pl
To nie jest karalne. Ale policja czuwa Prawie 600 osób bezdomnych żyje w Warszawie - wynika z danych stołecznej straży miejskiej.
Jutro wybory, a Polska już dziś ich nie uznaje Rzeczpospolita Polska nie uznaje legalności wyborów prezydenckich na obszarze Osetii Południowej w Gruzji - podało MSZ.
Co dziesiąty pracujący Polak zagrożony biedą W UE ponad 8 proc. pracujących jest zagrożonych biedą, a w Polsce - ponad 11 proc. - wynika z dorocznego raportu Komisji Europejskiej.
Tagi: gruzja, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz