Notowania

Policja apeluje do kobiet w ciąży. Zapiąć pasy!

Kobieto w ciąży - zapnij pasy. Policja, lekarze i specjaliści od bezpieczeństwa na drogach do kilku lat starają się walczyć z mitem, że zapinanie pasów w samochodzie można zaszkodzić kobiecie i jej dziecku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Specjaliści, podczas Pikniku Rodzinnego na krakowskich Błoniach uczyli ciężarne jak bezpiecznie i komfortowo zapinać pasy. Chodzi o to, aby dolny pas nie uciskał brzucha, w którym znajduje się dziecko. Należy też pamiętać, by klamra była dobrze zapięta.

Podinspektor Krzysztof Zymura zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podkreśla, że coraz częściej specjaliści medycyny ratowniczej zwracają uwagę, że prawidłowo zapięty pas bezpieczeństwa ratuje nie tylko matkę, ale również dziecko.

Kobiety w widocznej ciąży nie mają obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Jednak wiele z nich zgłasza się do lekarzy po zaświadczenie o niezapinaniu pasów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zła wiadomość dla kierowców. Chodzi o... PKN Orlen podnosi od dzisiaj hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 8 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 5 zł i oleju napędowego o 19 zł na tysiąc litrów.
Niemcy znaleźli alternatywę dla okna życia Ustawa przewiduje, że dziecko po ukończeniu 16. roku życia będzie mogło domagać się ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości.
Becikowe będzie łatwiej dostępne? Minister... Warunkiem otrzymania becikowego nadal będzie objęcie ciężarnej opieką lekarską od co najmniej 10 tygodnia ciąży.
Tagi: bezpieczeństwo na drogach, kierowcy, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz