Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja zatrzymała podejrzanych o pomoc w napadzie na konwój

0
Podziel się:

30-letnia Karolina P. została zatrzymana na ul. Grójeckiej w Warszawie. Samochód, którym jechała, został zablokowany przez radiowozy. 32-letniego Arkadiusza M. zatrzymano w jego mieszkaniu.

Policja zatrzymała podejrzanych o pomoc w napadzie na konwój
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEEsetyZ

Stołeczna policja zatrzymała dwie osoby, które mogą mieć związek z postrzeleniem konwojentów i kradzieżą przewożonych przez nich pieniędzy do placówki bankowej w Wólce Kosowskiej. Podejrzanym przedstawiono zarzuty pomocnictwa w napadzie.

30-letnia Karolina P. została zatrzymana na ul. Grójeckiej w Warszawie. Samochód, którym jechała, został zablokowany przez nieoznakowane radiowozy. 32-letniego Arkadiusza M. zatrzymano w jego mieszkaniu.

_ - Mężczyzna i kobieta zostali przewiezieni do komendy policji, a następnie do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty pomocnictwa w napadzie, do którego doszło w Wólce Kosowskiej _ - powiedział rzecznik stołecznej policji asp. Mariusz Mrozek.

bEEsetzb

Decyzją sądu 32-letni mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, a 30-latka została objęta dozorem policyjnym. Kobieta ma też zakaz opuszczania kraju - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Policja w dalszym ciągu poszukuje trzech sprawców napadu.

Rzecznik KSP zaapelował do osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące napastników o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefoniczny pod numerami 997 lub 112. Informacje można przekazywać także dzwoniąc pod numer telefonu wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP - 22 603 65 59 w godz. 8-21.

_ - Wszystkim osobom, które się zgłoszą, gwarantujemy pełną anonimowość _ - zapewnił Mrozek.

bEEsetzh

Do napadu doszło 14 marca około południa, gdy pracownicy prywatnej firmy ochrony wnosili gotówkę do placówki bankowej znajdującej się na terenie podwarszawskiego centrum handlowego. Trzech zamaskowanych mężczyzn postrzeliło konwojentów, zabrało pieniądze i uciekło granatowym fordem mondeo typu kombi.

Po napadzie rannych konwojentów przewieziono do szpitali, gdzie byli operowani. Kobieta miała dwie rany postrzałowe pleców, mężczyzna - trzy. Oboje mieli na sobie kamizelki kuloodporne, co - według policji - uratowało im życie.

Według nieoficjalnych informacji medialnych łupem poszukiwanych przestępców padło nawet kilka milionów złotych. Firma ochroniarska, w której pracowali konwojenci, zaoferowała 50 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców napadu.

Za pomocnictwo w napadzie z użyciem broni palnej grozi kara od 3 do 15 lat więzienia, a za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia do 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei za usiłowanie zabójstwa - od ośmiu lat więzienia nawet do dożywocia.

bEEsetzi

Wólka Kosowska pod Warszawą to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju.

bEEsetzC
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)