Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy eksperci jadą do Smoleńska

0
Podziel się:

Biegli pod nadzorem prokuratora wojskowego pracują w Rosji od połowy lutego.

Polscy eksperci jadą do Smoleńska
(PAP/SERGEI CHIRIKOV)

Grupa polskich biegłych ponownie zbada wrak Tupolewa i miejsce katastrofy. Eksperci pobiorą próbki z poszycia samolotu. Zbadają też brzozę, o którą zawadził skrzydłem Tu-154M.

Biegli pod nadzorem prokuratora wojskowego pracują w Rosji od połowy lutego. Badają fragment brzozy ściętej przez skrzydło Tupolewa oraz wyjęte z pnia kawałki metalu. Aby stwierdzić czy rzeczywiście w drzewo uderzył polski samolot, muszą pobrać w Smoleńsku materiał porównawczy. Zajmie im to dwa najbliższe dni.

Wszystkie czynności wykonywane będą przy współudziale prokuratorów z rosyjskiego Komitetu Śledczego. Ze Smoleńska polscy biegli wrócą jeszcze do Moskwy aby zabezpieczyć i zdeponować próbki pobrane do analizy. Do Polski wrócą 8 marca.

Czytaj więcej w Money.pl
Wrak Tu-154M wróci do Polski. Zacznie się od... Już niebawem polscy eksperci pojadą do Rosji aby zbadać miejsce katastrofy pod Smoleńskiem.
Prokuratorzy w Smoleńsku. Decydujące badanie Biegli dokonają powtórnych pomiarów i oględzin pnia brzozy. Chodzi o dokładne ustalenie wysokości, na której skrzydło Tupolewa uderzyło w drzewo.
Brzoza i rejestratory. Co ukrywają Rosjanie? Prokuratura wojskowa skarży się, że Rosjanie dotychczas nie przekazali im wszystkich materiałów, o które wystąpili polscy śledczy. Coś ukrywają?
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)