Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska scena polityczna zabetonowana

0
Podziel się:

Sondaż: Do parlamentu weszłoby pięć partii w tym PJN. Palikot tuż pod poprzeczką.

Polska scena polityczna zabetonowana
(imagestock/iStockphoto)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby 34,7 procent Polaków a na Prawo i Sprawiedliwość 24,8 procent. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałby 14,8 procent głosów natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe 8,3 procent. W Sejmie znaleźliby się też politycy ugrupowania Polska jest Najważniejsza z poparciem na poziomie 5,3 procent. Inne partie uzyskały poparcie poniżej 3 procent.

Spośród partii, które nie przekraczają progu wyborczego najlepiej wypada ruch poparcia Janusza Palikota. Chce na niego głosować niespełna 3 proc. Polaków.

W sondażu na poparcie na poziomie 1,4 procent może jeszcze liczyć Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Reszta ugrupowań uzyskała mniej niż jeden procent poparcia. Są w śród nich Samoobrona, Ruch Autonomii Śląska, Unia Polityki Realnej, Wolność i Praworządność, Partia Regionów oraz Stowarzyszenie Ordynacka i Stronnictwo Demokratyczne. Nieco ponad 4 procent, nie wiedziało na kogo oddać głos.
Prawie 53 procent badanych zadeklarowało, że wzięło by udział w wyborach.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 17 grudnia na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0, 95.Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Czytaj w Money.pl

KOMENTARZE
(0)