Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomnik premiera Donalda Tuska. Dar od związkowców

0
Podziel się:

Liderzy związków zawodowych podczas happeningu przed Sejmem odsłonili pomnik premiera. Przedstawia on Donalda Tuska w peruwiańskiej czapce z piłką pod pachą.

Pomnik premiera Donalda Tuska. Dar od związkowców
(PAP/Leszek Szymański)
bESJAHsl

1/8

fot: PAP/Leszek Szymański

Liderzy związków zawodowych podczas happeningu przed Sejmem odsłonili pomnik premiera. Przedstawia on Donalda Tuska w peruwiańskiej czapce z piłką pod pachą.

Umieszczono pod nim napis _ premierowi naród _. _ Ukochany panie premierze, Donaldzie drogi, słońce ty nasze, przepełnieni radością z rządów łaskawych, my naród poddany składamy ci szczere i radosne podziękowania. Niewysłowiona jest wdzięczność i niewypowiedziane uwielbienie nasze. Za to, co dla poddanych swoich, ciężką pracą na co dzień, harówką nieludzką czynisz _ - mówili związkowcy. _ _

bESJAHsn

_ Dziękowali _ Tuskowi m.in. za brak ustawy o referendum, wydłużenie wieku emerytalnego i złą sytuację służby zdrowia. Tusk pytany przez dziennikarzy w Sejmie, jak ocenia swój pomnik, powiedział, że nie zasługuje na pomnik i nie widział go, ale _ jeśli jest on słoneczny i sympatyczny, to dziękuje i cieszy się _. _ Gdybym miał się w przyszłości Polakom, przynajmniej części rodaków, skojarzyć ze słońcem, a moi oponenci z deszczem, to jestem wygrany _ - dodał.

Piątek jest trzecim dniem protestów Forum Związków Zawodowych, NSZZ _ Solidarność _ i OPZZ w Warszawie. W miasteczku namiotowym, jakie związkowcy rozstawili w środę przed Sejmem, odbywają się debaty. Na popołudnie - od. godz. 16.30 zaplanowano _ wolną trybunę _ - scena i mikrofon będą do dyspozycji członków organizacji społecznych, inicjatyw obywatelskich i innych organizacji wspierających protest.

Ogólnopolskie Dni Protestu mają potrwać do soboty, wtedy zaplanowano kulminację protestu i wielotysięczną manifestację w centrum miasta. Jak mówią organizatorzy manifestacji, _ wszyscy, którzy czują się lekceważeni przez rząd, przyjeżdżają do Warszawy _. O godz. 11.30 demonstranci zbiorą się w trzech miejscach: NSZZ _ S _ - przed Sejmem, OPZZ - przed Pałacem Kultury, a FZZ - przed Stadionem Narodowym.

Ponadto, na rondzie Dmowskiego zgromadzić mają się członkowie Klubów Gazety Polskiej. Następnie wszyscy ruszą w marszu gwiaździstym na rondo de Gaulle'a, skąd o godz. 13 ruszą Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy, gdzie nastąpi rozwiązanie manifestacji.

bESJAHst
Czytaj więcej w Money.pl
W Sejmie będą mówić o związkowcach Posłowie zajmą się też między innymi rojektem zmian w Prawie o postępowaniu przed sądami administracyjnym i nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych.
Strajk związkowców. Czego chcą od ministerstw? Ponad dwadzieścia tysięcy osób demonstrowało dziś pod ministerstwami. Żądają m.in. ponownego zmniejszenia wieku emerytalnego i zwiększenia nakładów na służbę zdrowia.
Zmiany czasu pracy będą cofnięte? Ministerstwo pracy rozważa poddanie pod dyskusję propozycji zmian, dotyczących elastycznego czasu pracy. To reakcja resortu na krytykę związków zawodowych.
bESJAHsO
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)