Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poseł PO zaskoczony decyzją prezydenta

0
Podziel się:

Andrzej Halicki wyraził żal, że głosowanie do Sejmu i Senatu nie będzie dwudniowe, ponieważ wpłynęłoby to pozytywnie na frekwencję wyborczą.

Poseł PO zaskoczony decyzją prezydenta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEKCFByZ

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki powiedział, że decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie terminu wyborów ma charakter kompromisu. Wyraził jednocześnie żal, że głosowanie do Sejmu i Senatu nie będzie dwudniowe, ponieważ wpłynęłoby to pozytywnie na frekwencję wyborczą.

Halicki uważa, że decyzja prezydenta co do terminu wyborów uwzględniała opinie wielu środowisk. Zwraca uwagę, że dzięki niej, wszystkie partie mają więcej czasu na zaplanowanie kampanii wyborczej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA HALICKIEGO:

Poseł Halicki przyznał, że dla niego decyzja Bronisława Komorowskiego jest zaskakująca, mimo to uważa, że należy się z nią zgodzić, ponieważ stanowi pewien kompromis. Przypomniał również, że jego ugrupowanie opowiadało się za wyborami 2-dniowymi, ponieważ wtedy byłaby większa frekwencja. Dodał, że wierzy, że w przyszłości będziemy uczestniczyć w takim głosowaniu.

bEKCFBzb

Andrzej Halicki zadeklarował, że jego ugrupowanie opowiada się za otwartością w Unii Europejskiej. W jego ocenie potrzebna nam solidarność, którą będzie można przedstawić na forum unijnym. Jego zdaniem, nie można pozwolić, aby górę brały negatywne emocje i fobie, które doprowadzą do naszego zamknięcia się na Brukselę. Podkreślił jednocześnie, że PO będzie sprzeciwiać się wszelkim próbom epatowania strachem przed Brukselą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t139567.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiemy;na;kogo;powstawi;po;jedynki,111,0,831087.html) Wiemy, na kogo powstawi PO. "Jedynki" Premier Donald Tusk "jedynką" w Warszawie, szef MSZ Radosław Sikorski w Bydgoszczy, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna w Legnicy, Bartosz Arłukowicz w Szczecinie, Bogdan Klich do Senatu z Krakowa - to niektórzy kandydaci PO w wyborach parlamentarnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pewniacy;powalcza;o;glosy;warszawiakow,236,0,816620.html) "Pewniacy" powalczą o głosy warszawiaków Partie szukają kandydatów do Senatu, którzy z powodzeniem będą mogli powalczyć o mandat w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pomysly;sikorskiego;dadza;po;zwyciestwo,244,0,804340.html) Pomysły Sikorskiego dadzą PO zwycięstwo? Minister spraw zagranicznych został -decyzją zarządu krajowego PO - koordynatorem prac programowych tej partii przed jesiennymi wyborami.
bEKCFBzC
wybory
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)