Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Posłowie PiS opuścili salę posiedzeń Sejmu

0
Podziel się:

Nastąpiło to, gdy premier Donald Tusk w swoim wystąpieniu zasugerował, że wydarzenia 11 listopada w Warszawie to następstwo wspierania przez PiS chuliganów ubranych w szaliki klubowe.

Posłowie PiS opuścili salę posiedzeń Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nastąpiło to, gdy premier Donald Tusk w swoim wystąpieniu zasugerował, że wydarzenia 11 listopada w Warszawie to następstwo wspierania przez PiS _ chuliganów ubranych w szaliki klubowe _.

Premier, odpowiadając w sobotę w Sejmie na pytania posłów, nawiązał do wydarzeń, które miały miejsce w Warszawie 11 listopada.

_ - Polska policja była atakowana nie tylko przez niemieckich anarchistów, ściągniętych nieodpowiedzialnie tutaj, by zakłócić 11 listopada (...), ale jednak główne, te najbardziej dramatyczne zdarzenia, w tym rany i kontuzje policjantów, wynikały nie z ataku niemieckich anarchistów, tylko polskich chuliganów ubranych w szaliki klubowe, wspieranych tak mocno w ostatnim czasie przez prezesa Kaczyńskiego i PiS _ - mówił premier.

Jak ocenił, takie słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości muszą _ budzić grozę _. _ Będziemy ścigali z całą surowością wszystkich, którzy atakują polskie symbole, polska flagę, polskie święto narodowe, niezależnie od tego, czy to jest prawica, czy lewica _ - oświadczył Tusk. W tym momencie posłowie PiS opuścili salę posiedzeń.

Kilku posłów PiS powiedziało dziennikarzom, że wyszli z sali, bo już _ nie dało się słuchać _ słów premiera. Jacek Sasin wyjaśnił, że był to ich protest. Jego zdaniem, premier nie odpowiadał na pytania, tylko atakował opozycję. Jak mówił Sasin, Tusk _ sformułował tezę, że to PiS odpowiada za to, co miało miejsce w Warszawie 11 listopada _. _ Na to się po prostu godzić nie możemy i nie możemy siedzieć i słuchać spokojnie tego typu zarzutów _ - podkreślił.

Klub PiS wrócił na salę na głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t191275.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/becikowe;dla;nielicznych;ciecie;ulg;i;reforma;emerytur,159,0,969631.html) Becikowe dla nielicznych, cięcie ulg i reforma emerytur Donald Tusk zapowiedział w Sejmie gruntowne zmiany. Dotkną rolników, mundurowych, górników, a nawet... księży.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t188787.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;najwyzszy;zdecydowal;w;sprawie;mandatow;dla;pis,8,0,962312.html) Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie mandatów dla PiS Sędziowie ogłosili czy prokuratorzy mogą być posłami. Kaczyński: _ Podważono system prawny w Polsce _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/politycy;ujawniaja;swoje;plany;to;chca;zrobic;w;tej;kadencji,140,0,946316.html) Politycy ujawniają swoje plany. To chcą zrobić w tej kadencji Reforma KRUS, nowe podatki, ale też ulgi. Zobacz jakich zmian w tej kadencji chcą parlamentarzyści.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)