Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poszukiwania turystów w Tatrach. Matka z synem znaleźli się na Słowacji

0
Podziel się:

Matka z nastoletnim synem zeszli ze szczytu Rysów na stronę słowacką i tam pozostali na noc. W środę po południu wysłali SMS-a z tą informacją do Polski, jednak wiadomość dotarła dopiero dzisiaj rano.

Poszukiwania turystów w Tatrach. Matka z synem znaleźli się na Słowacji
(Jarosław Pocztarski/Flickr)
bEKUMgSZ

Matka z synem, których od godz. 3 w nocy poszukiwali ratownicy górscy w rejonie Rysów, odnaleźli się cali i zdrowi na Słowacji - poinformował ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

_ - Okazało się, że matka z nastoletnim synem zeszli ze szczytu Rysów na stronę słowacką i tam pozostali na noc. W środę po południu wysłali smsa z tą informacją do Polski, jednak wiadomość dotarła dopiero dzisiaj rano _ - powiedział Wojciechowski.

Siedmiu ratowników oraz załoga śmigłowca policyjnego poszukiwali w rejonie Rysów 45-letniej kobiety i jej 16-letniego syna. Turyści wybrali się na Rysy (2503 m n.p.m) i mieli wrócić na noc do schroniska w Dolinie Roztoki.

bEKUMgTb

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre, jednak w wyższych partiach gór, w żlebach i miejscach zacienionych leżą spore ilości zmrożonego śniegu. Wejście w taki teren grozi niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z wysokości.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKUMgTC
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)