Notowania

pożar
06.01.2013 09:19

Pożar w Częstochowie. Zginęły trzy osoby

W baraku mieszkalnym przebywały osoby bezdomne. Podczas akcji gaśniczej wewnątrz znaleziono zwłoki trzech osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maliszewski/Reporter)

Trzy osoby zginęły w pożarze baraku mieszkalnego, do którego doszło wczoraj wieczorem w Częstochowie. Tego samego dnia po południu w Tychach zmarły dwie osoby - najprawdopodobniej wskutek zatrucia czadem.

Jak wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego, pożar baraku przy ul. Towarowej w Częstochowie zauważono przed godz. 18. To dalekie peryferia miasta, w rejonie miejscowości Słowik. Ul. Towarowa mieści się przy głównej linii kolejowej wiodącej do Katowic.

W stojącym tam baraku mieszkalnym przebywały osoby bezdomne. Podczas akcji gaśniczej wewnątrz znaleziono zwłoki trzech osób. Działania straży pożarnej zakończyły się późnym wieczorem. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.

To nie jedyne śmiertelne ofiary znalezione tego dnia podczas akcji śląskich ratowników. W Tychach po południu strażacy zostali wezwani do pomocy policjantom przy otwarciu mieszkania przy ul. Arkadowej - w starszej części miasta tworzącej jego centrum. Po wejściu znaleziono w nim kobietę i mężczyznę, którzy nie dawali oznak życia. Lekarz pogotowie stwierdził zgon. Pomiary stężeń gazów wykazały obecność tlenku węgla - najprawdopodobniej para nim się zatruła.

Czytaj więcej w Money.pl
Pięć osób i dziecko zginęło w pożarze bloku Z pożarem przez ponad dwie godziny walczyło ok. 100 strażaków. Dwóch spośród nich odniosło obrażenia.
Płonie zabytkowy pałac. Goście ewakuowani Na miejscu pracuje 12 jednostek straży pożarnej. W sumie od piątku w Polsce wybuchło 1312 pożarów.
5 osób zginęło w pożarze. Przyczyny nieznane W pożarze kamienicy w Sosnowcu zginęło 5 osób. 3 zostały ranne.
Tagi: pożar, częśtochowa, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz