Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praolimpiada w Soczi. Dzisiaj startują polscy sportowcy

0
Podziel się:

Wielkie nadzieje pokładamy w występie biathlonisty Kamila Rosieka.

Praolimpiada w Soczi. Dzisiaj startują polscy sportowcy
(PAP/EPA)

Dziś pierwsze starty na XI Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi. Zaplanowano najpierw hokej na sledgach i karling na wózkach, po nich narciarstwo alpejskie oraz biathlon.

Wielkie nadzieje pokładamy w występie Kamila Rosieka (start na 7,5 kilometra w biathlonie siedząc). Sportowiec z Nowego Sącza ma za sobą prestiżowe starty na Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver w 2010 i - kilkakrotne - w Pucharach Świata.

Młodszy kolega Kamila Rosieka, Witold Skupień, z tego samego klubu sportowego _ Start _ w Nowym Sączu, to debiutant na igrzyskach paraolimpijskich.Wystartuje dwie godziny później na tym samym dystansie 7,5 kilometra, też w biathlonie, ale stojąc.

Wystawiliśmy również reprezentację w snowboard crossie i narciarstwie zjazdowym. Polscy paraolimpijczycy wzięli ze sobą do Soczi flagę Rzeczpospolitej _ z certyfikatem _, przekazaną im przez Annę Komorowską. Zostali zaprzysiężeni podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/0/m277248.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/paraolimpiada;w;soczi;ukrainscy;zawodnicy;nie;wystapia,48,0,1490992.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraińscy sportowcy nie wystąpią w Soczi?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/178/m204722.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/igrzyska;w;soczi;odwolano;delegacje;usa;na;paraolimpiade,22,0,1488150.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA odwołały delegację na paraolimpiadę
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m300455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/paraolimpiada;a;ukrainski;konflikt;tak;protestuja;sportowcy,51,0,1491507.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina protestuje na paraolimpiadzie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m204333.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/olimpiada;w;soczi;olbrzymim;sukcesem;rosji,105,0,1482601.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Olimpiada w Soczi olbrzymim sukcesem Rosji?
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)