Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Próba systemu wykrywania wolnych miejsc parkingowych

0
Podziel się:

Pierwsza tablica, na której wyświetlana jest informacja o wolnych miejscach do parkowania, została ustawiona przy wjeździe w obręb Starego Miasta.

Próba systemu wykrywania wolnych miejsc parkingowych
(Alex92287/CC/Flickr)
bFeLvkdh

Testowanie systemu wykrywania wolnych miejsc parkingowych rozpoczęło się w obrębie Starego Miasta w Toruniu. To pierwsza próba tego pilotażowego programu, prowadzona na ulicach polskiego miasta.

Pierwsza tablica, na której wyświetlana jest informacja o wolnych miejscach do parkowania, została ustawiona na ul. Przedzamcze, przy wjeździe w obręb Starego Miasta. Ta część miasta wchodzi w skład Strefy Płatnego Parkowania, a system ma ułatwić życie kierowcom, przede wszystkim eliminując tzw. jazdę w kółko w poszukiwaniu wolnego miejsca do parkowania.

_ Jest to program pilotażowy. Testy i ocenę tego rozwiązania będziemy prowadzić przez sześć miesięcy _ - zapowiedział dziś Marian Arendt z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

bFeLvkdj

Z informacji zebranych przez toruński magistrat wynika, że Toruń jest na razie jedynym miastem w Polsce, które zdecydowało się przetestować ten system na otwartej przestrzeni. Dotychczas takie rozwiązanie było stosowane tylko na parkingach zamkniętych, np. przed dużymi centrami handlowymi.

Podstawą działania pilotażowego systemu jest dziewiętnaście czujników, które zostały umieszczone pod każdym miejscem do parkowania, wyznaczonym na ulicy. Czujka wykrywa zaparkowany samochód i sygnał przesyła do centrali, która przetwarza dane. _ Stąd płynie sygnał do tablicy informacyjnej, z której kierowca dowie się, ile jest wolnych miejsc do parkowania. Informacje są podawane z podziałem na miejsca ogólnodostępne i dla osób niepełnosprawnych _ - dodał Arendt.

Pilotażowy program został przygotowany przez wyłonioną w przetargu firmę z Bydgoszczy, która zajmuje się integracją systemów teleinformatycznych. Za dostarczenie i montaż czujek, regeneratora sygnału, kamery, centrali, tablicy oraz serwis systemu Miejski Zarząd Dróg zapłaci 59 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Komórka namierzy twój autobus Opracowany przez informatyków z Politechniki Śląskiej system dostarcza dyspozytorom wiedzy o bieżącym ruchu autobusów, a w internecie pokazuje, za ile minut dany autobus będzie na konkretnym przystanku.
Największy wróg kobiet za kółkiem Jak wykazały ostatnie badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców, to właśnie najczęstsza przyczyna wypadków!
Szarżował kradzionym autem i ranił policjantów Policja zatrzymała w Łomży młodego Litwina, który uciekał skradzioną w Niemczech hondą.
bFeLvkdK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)