Notowania

katastrofa w smoleńsku
12.01.2011 16:12

Prokuratura: Raport MAK nie związuje rąk

Polscy prokuratorzy zapowiadają kontynuację śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Raport MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej będzie ważnym dowodem dla polskiej prokuratury wojskowej. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowe pułkownik Zbigniew Rzepa zapewnia, że po przekazaniu prokuratorom tekstu raportu zostanie on włączony do akt śledztwa.

Pułkownik Rzepa zaznaczył, że ustalenia rosyjskiej komisji lotniczej będą analizowane również przez polskich prokuratorów.

- _ Na pewno będzie to dowód istotny, ale nie będzie to dowód jedyny i wiążący prokuraturę swoimi wnioskami _ - mówi pułkownik.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA RZEPY:

Rzecznik podkreślił, że prokuratorzy nadal będą badać sprawę katastrofy według ustalonych wcześniej kierunków śledztwa. Prokurator nie jest związany wnioskami raportu - podkreślił Rzepa.


POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA RZEPY:

Zbigniew Rzepa dodał, że aby raport został włączony do akt śledztwa musi być prokuraturze oficjalnie przekazany i przetłumaczony na język polski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t128791.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;mak;presja;i;alkohol,219,0,751835.html) Raport MAK: Presja i alkohol Zły stan techniczny lotniska Siewiernyj nie był przyczyną katastrofy - stwierdza MAK. Zobacz rosyjski dokument i uwagi polskich ekspertów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t126719.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedziemy;czekac;na;rosjan;napiszemy;wlasny;raport,193,0,744385.html) Nie będziemy czekać na Rosjan, napiszemy własny raport Znajdą się w nim wnioski i zalecenia, które mają ograniczyć ryzyko tragedii takich jak smoleńska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t126521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;ostro;o;raporcie;mak;bezdyskusyjnie;nie;do;przyjecia,196,0,737476.html) Premier ostro o raporcie MAK: Bezdyskusyjnie nie do przyjęcia Polska przekazała Rosji uwagi do projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, katastrofa, smoleńsk, prokuratura, mak, raport, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz