Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest lekarzy. Będą wypowiadać pracę

0
Podziel się:

W wielu szpitalach, a szczególnie tych przekształconych w spółki handlowe, lekarze mają zaniżane stawki.

Protest lekarzy. Będą wypowiadać pracę
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)
bFgqzDmd

Lekarze zatrudnieni w zakładach finansowanych przez NFZ będą zwalniać się z pracy. To element akcji protestacyjnej, którą przygotowuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Przewodnicząca Regionu Mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Maria Balcerzak wyjaśniała w radiowej Jedynce, że akcja ma na celu obronę interesów lekarzy.

Doktor Balcerzak zwróciła też uwagę, że w wielu szpitalach, a szczególnie tych przekształconych w spółki handlowe, lekarze mają zaniżane stawki.

bFgqzDmf

Związkowcy chcą między innymi stworzenia trwałych zasad wynagradzania lekarzy zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia, przewidujących odpowiednią wysokość wynagrodzeń i mechanizm ich waloryzacji.

Zdaniem związkowców, konieczne są też zmiany w przepisach dotyczących wypisywania recept refundowanych, aby lekarz nie był zobowiązany do weryfikowania uprawnień pacjenta do refundacji ani do określania jej stopnia.

Czytaj więcej w Money.pl
"Obowiązkiem lekarza jest receptę wypisać" Naczelna Rada Lekarska wezwała medyków, by od dzisiaj w ramach protestu przeciwko wzorom umów z NFZ wypisywali tylko pełnopłatne recepty.
Sytuacja w służbie zdrowia. Minister się chwalił Wiceminister zdrowia poinformował senatorów, że obecnie Ministerstwo Zdrowia nie otrzymuje sygnałów o wstrzymaniach przyjęć pacjentów w szpitalach.
U lekarza wystarczy PESEL? NFZ ujawnia Na razie niewiele ponad połowa placówek, uzyskało upoważnienie do korzystania z elektronicznego systemu weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego.
bFgqzDmG
KOMENTARZE
(0)