Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock. Przyjadą prezydenci Polski i Niemiec

0
Podziel się:

W Kostrzynie nad Odrą, gdzie od dziewięciu lat odbywa się festiwal, jest już mnóstwo uczestników.

Przystanek Woodstock. Przyjadą prezydenci Polski i Niemiec
(eecpoland.eu)

W Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), gdzie od dziewięciu lat odbywa się festiwal, jest już mnóstwo uczestników.

Otwarcie z udziałem Bronisława Komorowskiego i Joachima Gaucka zaplanowano jutro o godz. 15.00. Wcześniej prezydenci spotkają się z uczestnikami festiwalu w Akademii Sztuk Przepięknych.

_ - To bardzo ważne wydarzenie, bo obaj prezydencji docenili to, że jest to największe spotkanie polskiej i niemieckiej młodzieży. Renoma festiwalu powoduje, że gości ze strony niemieckiej jest z roku na rok coraz więcej _ - powiedział rzecznik Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies. Jak dodał, _ na miejscu jest już gigantyczna liczba ludzi _.

Bezpieczeństwa uczestników będzie strzec ponad tysiąc polskich policjantów przy wsparciu funkcjonariuszy z Niemiec._ - Apelujemy o odpowiednie zachowanie na miejscu i respektowanie poleceń policji oraz o zachowanie bezpieczeństwa w pociągach, bo chcemy, by na ten najpiękniejszy festiwal świata wszyscy dotarli szczęśliwie _ - dodał Dobies.

Już od dzisiaj trwają warsztaty i dyskusje w Akademii Sztuk Przepięknych, która jest miejscem spotkań osobistości ze świata polityki, kultury i sportu z uczestnikami festiwalu. Gośćmi ASP w tym roku będą m.in. dziennikarze Janina Paradowska i Bogusław Wołoszański, bp Tadeusz Pieronek, były trener piłkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Strejlau, gen. Waldemar Skrzypczak, pilot kpt. Tadeusz Wrona.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. W ubiegłym roku odwiedziło go 700 tys. osób. Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku zaprezentuje się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent podpisał ustawę i zaraz ją zaskarży Bronisław Komorowski uważa, że niekonstytucyjne są pojedyncze przepisy dotyczące ograniczenia zasięgu ustawy do przedsiębiorców związanych umową z głównym wykonawcą oraz zawężające grono beneficjentów do małych i średnich przedsiębiorstw.
O godzinie 17 w całym kraju zawyją syreny Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, miało trwać 2-3 dni. Zakończyło się kapitulacją po 63 dniach zaciętych walk.
"Nie ma wolności bez wielobarwności" - _ Niech w tym marszu staną obok siebie ludzie różnych poglądów. Niech połączy ich wspólna idea suwerenności, silniejsza niż jakiekolwiek podziały i różnice _- namawiał powstańców Komorowski.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)