Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock startuje już dzisiaj

0
Podziel się:

100 tys. osób przyjechało do Kostrzyna nad Odrą, aby wziąć udział w XIX Przystanku Woodstock.

Przystanek Woodstock startuje już dzisiaj
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFerDjDp

100 tys. osób przyjechało do Kostrzyna nad Odrą, aby wziąć udział w XIX Przystanku Woodstock. Jak informują policjanci, drogi dojazdowe są jeszcze przejezdne, a największy ruch spodziewany jest dzisiaj rano.

Jak poinformował rzecznik prasowy Przystanku Woodstock Krzysztof Dobies, według szacunkowych danych Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp. do Kostrzyna nad Odrą przyjechało już ponad 100 tys. osób.

Co roku spory problem uczestnikom sprawiają korki uliczne, które tworzą się na drogach dojazdowych do Kostrzyna nad Odrą. Obecnie wszystkie trasy są przejezdne, a policjanci największego natężania ruchu spodziewają się w czwartek.

bFerDjDr

_ - Aktualnie nie ma żadnych utrudnień na drogach i ruch przebiega w miarę płynnie. Siłą rzeczy pojawią się tu korki, ale jest to tak dobrze przygotowane, że ze wszystkim sobie poradzimy. Największego ruchu spodziewamy się w czwartek od rana _ - przyznał podkom. Sławomir Konieczny z KWP w Gorzowie Wlkp.

Policjanci apelują również do uczestników Przystanku, aby podczas trwania festiwalu do maksimum ograniczyli poruszanie się samochodami na rzecz pieszych wędrówek.

_ - Prosimy o zostawianie samochodów na wyznaczonych parkingach, a nie szukanie miejsca dla swojego auta w centrum miasta. Radzimy również unikać bezcelowej jazdy po mieście np. po zakupy. Przy tej ilości osób w jednym miejscu zdecydowanie lepiej sprawdza się ruch pieszy _ - apeluje Konieczny.

Oficjalne rozpoczęcie XIX Przystanku Woodstock zaplanowano na czwartek na godz. 15, kiedy na głównej scenie rozbrzmi tradycyjny sygnał początku festiwalu. Jednak już w środę odbyły się spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych, w której prowadzi się dyskusje na ważne tematy, a ze sceny w Pokojowej Wiosce Kryszny rozbrzmiały pierwsze takty muzyki.

bFerDjDx

Z uczestnikami festiwalu spotkał się pomysłodawca festiwalu Jerzy Owsiak. Opowiadał o zespołach, które grały już na Przystanku oraz o tych, które dopiero na nim wystąpią. Jak sam przyznał, festiwal z roku na rok wciąż go zadziwia. _ Mnie samego ten festiwal zaskakuje. Tak samo jak to, że udaje nam się zrobić tak wielką imprezę. Najważniejsze jednak, że pokazujemy tu Polskę ładną i kolorową _ - wyjaśnił Owsiak.

Pierwsze koncerty odbyły się w środę w Pokojowej Wiosce Kryszny, którą organizuje fundacja Viva Kultura. Tu uczestnicy Woodstocku oprócz zabawy mają okazję np. zjeść wegetariańskie posiłki oraz poznać historię starożytnych Indii. W czwartek na Przystanku Woodstock wystąpią m.in.: Ugly Kid Joe, Atari Teenage Riot, Gooral & Mazowsze, Big Cyc oraz laureat Złotego Bączka - Happysad.

Czytaj więcej w Money.pl

bFerDjDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)