Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL apeluje o jedność wokół katastrofy smoleńskiej

Byłem przekonany, że komisja Millera na tyle wyjaśniła te przyzczyny, by zaspokoić wiedzę opinii publicznej

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)
Jan Bury

*Delegacja klubu złożyła w Sejmie kwiaty pod tablicą upamiętniającą 18 parlamentarzystów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku. *

Oddali też hołd byłemu marszałkowi Sejmu Maciejowi Płażyńskiemu. Szef klubu PSL Jan Bury apelował, by kolejne rocznice były obchodzone wspólnie, bez politycznych podziałów.

Jan Bury był też pytany o politykę informacyjną rządu i prokuratury odnośnie wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem, potrzebna jest większa wiedza, bo sprzyja to mnożeniu teorii o zamachu. Byłem przekonany, że komisja Millera na tyle wyjaśniła te przyzczyny, by zaspokoić wiedzę opinii publicznej - mówi.

Kilkadziesiąt minut po PSL-u kwiaty pod smoleńską tablicą w Sejmie złożyła delegacja Prawa i Sprawiedliwości. Ich przedstawicieli nie było natomiast podczas porannych uroczystości w Sejmie - na mszy o 7.17 i późniejszym składaniu kwiatów przez przedstawicieli Prezydium Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
"To przede wszystkim problem zaufania" Zajączkowski zaznaczył, że dla wielu ludzi w Polsce, zwłaszcza dla rodzin ofiar katastrofy, jest to nie do przyjęcia i stwarza negatywne tło emocjonalne.
Tak uczcili pamięć katstrofy smoleńskiej Donald Tusk na Powązkach, Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu, a Marta Kaczyńska na Wawelu.
Cichocki dziękuje Rosjanom za pamięć Delegacja rządowa oddała hołd 96 osobom, które zginęły w niej trzy lata temu udając się na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.
Tagi: rocznica katastrofy smoleńskiej, psl, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz