Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL apeluje o jedność wokół katastrofy smoleńskiej

0
Podziel się:

Byłem przekonany, że komisja Millera na tyle wyjaśniła te przyzczyny, by zaspokoić wiedzę opinii publicznej

Jan Bury
Jan Bury (Reporter)
bEUfUFtx

Delegacja klubu złożyła w Sejmie kwiaty pod tablicą upamiętniającą 18 parlamentarzystów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku.

Oddali też hołd byłemu marszałkowi Sejmu Maciejowi Płażyńskiemu. Szef klubu PSL Jan Bury apelował, by kolejne rocznice były obchodzone wspólnie, bez politycznych podziałów.

Jan Bury był też pytany o politykę informacyjną rządu i prokuratury odnośnie wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem, potrzebna jest większa wiedza, bo sprzyja to mnożeniu teorii o zamachu. Byłem przekonany, że komisja Millera na tyle wyjaśniła te przyzczyny, by zaspokoić wiedzę opinii publicznej - mówi.

bEUfUFtz

Kilkadziesiąt minut po PSL-u kwiaty pod smoleńską tablicą w Sejmie złożyła delegacja Prawa i Sprawiedliwości. Ich przedstawicieli nie było natomiast podczas porannych uroczystości w Sejmie - na mszy o 7.17 i późniejszym składaniu kwiatów przez przedstawicieli Prezydium Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
"To przede wszystkim problem zaufania" Zajączkowski zaznaczył, że dla wielu ludzi w Polsce, zwłaszcza dla rodzin ofiar katastrofy, jest to nie do przyjęcia i stwarza negatywne tło emocjonalne.
Tak uczcili pamięć katstrofy smoleńskiej Donald Tusk na Powązkach, Jarosław Kaczyński na Krakowskim Przedmieściu, a Marta Kaczyńska na Wawelu.
Cichocki dziękuje Rosjanom za pamięć Delegacja rządowa oddała hołd 96 osobom, które zginęły w niej trzy lata temu udając się na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.
bEUfUFua
KOMENTARZE
(0)