Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Puchar Polski: Policja zidentyfikowała 4 kiboli

0
Podziel się:

Zdjęcia kibiców podejrzewanych o udział w burdach podczas finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawą a Lechem Poznań zamieszczono wczoraj na stronie KSP.

Puchar Polski: Policja zidentyfikowała 4 kiboli
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Dane trzech pseudokibiców ustalili policjanci po opublikowaniu na stronie Komendy Stołecznej Policji zdjęć 30 osób, które miały brać udział w zamieszkach na bydgoskim stadionie Zawiszy. Czwarty zgłosił się sam na policję.

Informacje o zidentyfikowanych osobach przekazane zostały bydgoskiej prokuraturze, która prowadzi śledztwo w sprawie zajść._ - Nadal apelujemy, by osoby, które rozpoznają mężczyzn występujących na zdjęciach, kontaktowały się z policją. Można dzwonić pod numery: 22 603 88 14 i 22 603 89 14 w godzinach 8.30-15.30 lub całodobowo pod numerami 112 i 997 _ - powiedział rzecznik KSP Maciej Karczyński.

Zdjęcia kibiców podejrzewanych o udział w burdach podczas finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawą a Lechem Poznań zamieszczono wczoraj na stronie KSP - www.ksp.waw.pl. Zgodę na taką publikację wydała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ.

Tydzień temu na stronach wielkopolskiej policji opublikowano galerię zdjęć 51 pseudokibiców z Wielkopolski. Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, po publikacji zidentyfikowano 13 osób. Do tej pory policja zatrzymała 50 pseudokibiców; zarzuty usłyszało 45 osób. Dotyczą m.in. niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony.

Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy. W jednym przypadku - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery telewizyjnej - zastosowano miesięczny areszt.

Prokuratura wyjaśnia także, czy nie doszło do zaniedbań ze strony organizatora, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie. Do zamieszek doszło 3 maja na stadionie Zawiszy. Szkody wyrządzone przez chuliganów sięgnęły kilkuset tysięcy złotych. Negatywną opinię w sprawie organizacji finału na tym obiekcie wydała policja; PZPN tłumaczył jednak, że taka opinia została wydana zbyt późno, by przenieść mecz na inny stadion.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t38718.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opublikowali;zdjecia;kiboli;z;warszawy,61,0,837693.html) Opublikowali zdjęcia kiboli z Warszawy Do tej pory policja zatrzymała 50 pseudokibiców; zarzuty usłyszało 45 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139062.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;zapewnia;poslow;przestepcy;znikna;ze;stadionow,19,0,827923.html) Rząd zapewnia posłów: Przestępcy znikną ze stadionów Wiceszef MSWiA Adam Rapacki zapewnił, że wyeliminowani zostaną wszyscy chuligani.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t75505.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policjanci;na;stadionach;jako;obserwatorzy,45,0,827437.html) Policjanci na stadionach jako obserwatorzy Policjanci wrócą na stadiony w mundurach i po cywilnemu. Za bezpieczeństwo nadal odpowiedzialny będzie organizator.
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)