Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pucz w Egipcie. Polska zaniepokojona eskalacją konfliktu

0
Podziel się

Polska wyraża zaniepokojenie eskalacją konfliktu i przemocy w Egipcie. Jego tragicznym przejawem są zabici i ranni - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pucz w Egipcie. Polska zaniepokojona eskalacją konfliktu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bErwQuBN

Polska wyraża zaniepokojenie eskalacją konfliktu i przemocy w Egipcie - głosi środowe oświadczenie MSZ. Zaapelowano w nim do wszystkich stron sporu o powrót do stołu rozmów.

_ Polska wyraża zaniepokojenie eskalacją konfliktu i przemocy w Egipcie. Jego tragicznym przejawem są zabici i ranni. Nasz smutek i obawy budzi brak woli wewnątrzegipskiego porozumienia. Polskie doświadczenie z okresu transformacji ustrojowej po upadku komunizmu wskazuje, iż jedynie negocjacje i rozmowy w duchu porozumienia i szacunku, ze wszystkimi stronami konfliktu mogą prowadzić do pokojowych rozwiązań politycznych i społecznych. Apelujemy do wszystkich stron konfliktu o powrót do stołu rozmów _ - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez biuro rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dziś egipskie siły bezpieczeństwa przystąpiły do likwidacji dwóch największych w Kairze obozów zwolenników obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Napływają sprzeczne dane na temat liczby ofiar. Ministerstwo zdrowia podało, że w walkach w całym kraju zginęło ok. 150 osób., a rannych zostało ponad 1400. Organizacja zrzeszająca zwolenników obalonego prezydenta zaapelowała do Egipcjan, by w całym kraju organizowali demonstracje przeciw - jak to ujęli - wojskowemu przewrotowi, który pozbawił Mursiego władzy. Od środy w Egipcie wprowadzono stan wyjątkowy.

bErwQuBP
Czytaj więcej w Money.pl
Stan wyjątkowy w Egipcie. Co z polskimi turystami? MSZ kategorycznie odradza wszelkie podróże do Kairu i innych dużych aglomeracji Egiptu.
Armia traci cierpliwość. Przejmie władzę? Rzecznik egipskiej armii wezwał wszystkie siły polityczne, aby rozwiązywały spory na drodze dialogu i przestrzegł, że wojsko zapobiegnie aktom przemocy.
W Egipcie wciąż wrze. Tłumy wyszły na ulice Ponad 100 tysięcy ludzi wyszło na ulice egipskich miast, protestując przeciwko projektowi nowej konstytucji.
bErwQuCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)