Notowania

pis
13.07.2012 11:54

Rada polityczna PiS przyszykuje jesienną ofensywę

W sobotę zbiera się Rada Polityczna PiS. Prezes szykuje ofensywę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

*O planach jesiennej ofensywy programowej i o kwestii powrotu polityków Solidarnej Polski będzie jutro debatować Rada Polityczna PiS - poinformował dziś rzecznik PiS Adam Hofman. *

_ - Będzie wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, uchwała dotycząca najważniejszych zadań dla państwa i opozycji od jesieni - nowego sezonu politycznego. Ustalimy, jakimi obszarami będziemy się zajmować i czym będzie nasza jesienna ofensywa _ - zapowiedział Hofman.

Rada podtrzyma 27 lipca jako ostateczny termin na podjęcie decyzji przez polityków Solidarnej Polski o powrocie do PiS. _ - Żeby zrealizować w Polsce jakąkolwiek ofensywę, ulżyć polskim rodzinom potrzebna jest jedność. Podtrzymamy swój termin dotyczący jedności i 27 lipca będzie prawdziwy test: "czy jestem za tym, żeby Polskę zmieniać, czy dołączyłeś do obozu Donalda Tuska" _ - powiedział Hofman.

W połowie czerwca komitet polityczny partii przyjął uchwałę, w której oświadczył, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

W niedzielę za tydzień - 22 lipca - posłowie i senatorowie PiS zbiorą się na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Zakopanem. _ - Podsumujemy mijający powoli sezon polityczny. Będziemy też poruszać sprawy lokalne, sprzeciwimy się prywatyzacji kolei linowych _ - podkreślił Hofman.

PiS - według zapowiedzi polityków tej partii - planuje na wrzesień ofensywę programową. Ugrupowanie zamierza odświeżyć program gospodarczy i przedstawić pakiet ustaw w tej dziedzinie. Celem jest pozyskanie elektoratu zawiedzionego rządami PO, pokazanie się jako odpowiedzialna formacja mająca _ szuflady pełne ustaw _, w każdej chwili gotowa do objęcia rządów. W ofensywie mają uczestniczyć posłowie i prezes partii, którzy będą od września odbywać spotkania w całym kraju.

Do kompetencji Rady Politycznej należy m.in. określanie kierunków polityki PiS, wybór i odwoływanie na wniosek prezesa partii wiceprezesów PiS, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, skarbnika PiS, członków komitetu politycznego, przewodniczącego komisji etyki.

Czytaj więcej o planach Jarosława Kaczyńskiego
PiS skarży ustawę. "Zupełnie skandaliczna" PiS zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację Prawa o zgromadzeniach.
Kaczyński poda listę "zagrożonych osób" Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że w prokuraturze wymieni osoby, o których usłyszał, że _ dostają po głowie _ w związku ze swoją działalnością.
Kaczyński zwiera szeregi. Tylko zaufani Ścisłe kierownictwo PiS - komitet polityczny - prawdopodobnie zawęży się do kilku najbardziej zaufanych osób prezesa partii.
Tagi: pis, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz