Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radosław Sikorski w Afganistanie. Spotkał się z żołnierzami

0
Podziel się:

Szef MSZ Radosław Sikorski pojawił się w bazie Bagram w Afganistanie. Życzył żołnierzom bezpiecznych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Radosław Sikorski w Afganistanie. Spotkał się z żołnierzami
(PAP/EPA)
bEIREmfF

Szef MSZ Radosław Sikorski spotkał się dziś z polskimi żołnierzami stacjonującymi w bazie Bagram w Afganistanie. Życzył im bezpiecznych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

_ - Życzę, żeby święta były bezpieczne i spokojne, żeby następne były z rodzinami i aby dowódcy mogli zameldować powrót kontyngentu w tym samym składzie, w którym wyjechaliście _ - powiedział minister podczas spotkania opłatkowego.

Szef MSZ w rozmowie z dziennikarzami chwalił profesjonalizm polskich żołnierzy służących w Afganistanie. _ - Będziemy nadal szkolić Afgańczyków, zarówno w wymiarze policyjnym, jak i wojskowym. Będziemy kontynuowali stypendia, pomoc rozwojową, tak abyśmy po 2014 roku mogli powiedzieć, że wykonaliśmy kawałek solidnej roboty i nasze cele w Afganistanie, czyli ustabilizowanie konstytucyjnego rządu, zostały osiągnięte _ - zapowiedział Sikorski.

bEIREmfH

Żołnierze, z którymi rozmawiali dziennikarze, mówili, jak spędzą święta. _ - Doskwiera nam brak rodziny, długie przebywanie poza krajem. Generalnie czeka nas praca, nie mamy tutaj dni wolnych. Będziemy próbowali stworzyć przynajmniej pozory świątecznej atmosfery. Na pewno będzie uroczysta wigilia _ - powiedział major Artur Woźniak.

Por. Małgorzata Lipińska-Kozera podkreśliła, że ciężko będzie wytrzymać święta z dala od domu. _ - Brakuje rodziny, dzieci, męża. Nie będzie łatwo, ale atmosfera wśród żołnierzy w Bagram jest życzliwa i rodzinna. Będzie tradycyjna, polska wigilia, dzielenie się opłatkiem, szykujemy sobie prezenty _ - powiedziała.

Sikorski miał dziś odwiedzić polskich żołnierzy w Ghazni, jednak uniemożliwiły mu to złe warunki pogodowe.

12. zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie liczy 1800 żołnierzy i pracowników wojska, czyli o 700 osób mniej niż poprzednia. NATO ustaliło w maju, że po 2014 Sojusz nie będzie uczestniczył w misjach bojowych. Będzie działał w ramach wsparcia i szkoleń.

bEIREmfN
Czytaj więcej w Money.pl
Polacy w Afganistanie. Co po wycofaniu wojsk? - _ Zapewne będziemy chcieli Afgańczykom w różnych formach pomagać _ - mówił wczoraj dziennikarzom minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
Zostajemy w Afganistanie. MSZ to obiecał _ Polska będzie pomagać Afganistanowi po zakończeniu misji NATO _ - zadeklarował minister spraw zagranicznych. Chcą od nas pieniędzy.
Kara śmierci dla sprawcy masakry cywilów? Taka kara może grozić amerykańskiemu żołnierzowi, który dwa dni temu zabił w Afganistanie 16 osób, w tym kobiety i dzieci.
bEIREmgi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)