Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafał Ziobro w Księdze Rekordów Guinnessa. Przepłynął Cieśninę Beringa

0
Podziel się:

65 śmiałków z 17 krajów świata pokonało wpław Cieśninę Beringa. Wśród nich był Polak.

Rafał Ziobro w Księdze Rekordów Guinnessa. Przepłynął Cieśninę Beringa
(AGENCJA SE/East News)
bEDBILuJ

Do pokonania mieli 110 kilometrów w ekstremalnie niskiej temperaturze. Dali sobie na to dwa dni. 65 śmiałków z 17 krajów świata pokonało wpław Cieśninę Beringa. Wśród nich był Polak Rafał Ziobro.

Pływacy wypłynęli z Przylądku Dieżniowa. W momencie startu temperatura wody oscylowała w okolicach 0 stopni Celsjusza. Pływacy mieli na sobie jedynie kąpielówki, czepki i okulary na wodę. Ich jedyną ochroną przed zimnem była warstwa własnego tłuszczu. Rafał Ziobro przed sztafetą przytył 6 kilogramów.

Ponieważ pływacy mogą wytrzymać wysyłek fizyczny przy takiej temperaturze jedynie przez 20 minut, każdy z nich wskakiwał do wody kilkakrotnie. Zawodników przez cały czas asekurowało kilkanaście łodzi.

bEDBILuL

Wyczyn międzynarodowej sztafety zapisał się w historii pływania. Odpowiednia adnotacja znajdzie się też w Księdze Rekordów Guinnessa.
Dwa lata temu pokonał Cieśninę Magellana

Rafał Ziobro, jako pierwszy Polak i ósmy człowiek na świecie, przepłynął wpław Cieśninę Magellana. Pokonanie w zwykłym stroju kąpielowym prawie 6-kilometrowego dystansu w wodzie o temperaturze 4,5 st. Celsjusza zajęło mu godzinę i 19 minut.

Z powodu silnych prądów i bardzo niskiej temperatury wody wyzwanie to zaliczane jest najtrudniejszych płynięć na świecie. Przedsięwzięcie umożliwiła chilijska Marynarka Wojenna, która eskortowała pływaka na całej trasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Padł Rekord Guinnessa w gotowaniu... Rekord został zapisany przez przedstawicieli rosyjskiej Księgi rekordów Guinnessa. Poprzedni wynosił 3 l i padł w Rosji.
Cenny klejnot poszedłby na straty Naszyjnik luksusowej firmy jubilerskiej Mouawad wykonany jest z ponad 90 diamentów.
bEDBILvm
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)