Notowania

praca w irlandii
13.07.2011 07:40

Rasistowskie ataki na Polaków. Strzelają w okna

W Irlandii Północnej także Słowacy nie mogą czuć się bezpiecznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(infomatique/CC/Flickr)

W miejscowości Ballymena w Irlandii Północnej zaatakowano imigrantów z Polski i zeSłowacji - poinformowała telewizja Ulsteru powołując się na źródła policyjne. Ataki te przypadły na niespokojne na ogół miesiące lipiec i sierpień.

Trzy dni temu nad ranem w okna domu przy Larne Road, w Ballymena, zamieszkałego przez Polaków oddano strzały z broni palnej, ale nikt nie odniósł obrażeń. Dwa dni temu w nocy podłożono ogień pod drzwiami frontowymi prywatnego mieszkania w dzielnicy Harryville. Zmusiło to rodzinę trojga Słowaków z małym dzieckiem do ratowania się ucieczką przez okno na piętrze.

Ataki potępił miejscowy radny Declan O'Loan. - _ Nie mam wątpliwości, że była to celowa próba podpalenia. W Ballymena są ludzie do tego stopnia owładnięci uprzedzeniami narodowościowymi, że nie wahają się przed narażeniem innych na śmierć _ - zaznaczył.

Wcześniej w tej samej okolicy znaleziono ulotki wymierzone w obcokrajowców. Policja ogłosiła, że traktuje oba ataki jako przejaw zbrodni motywowanej nienawiścią rasową.

Tymczasem wczoraj w Ardoyne, zamieszkałej przez katolickich nacjonalistów dzielnicy północnego Belfastu, doszło do starć demonstrantów z policją po zakończeniu dorocznego pochodu członków Związku Orańskiego demonstrującego lojalność wobec korony brytyjskiej. Zajścia wywołało około 200 nacjonalistycznych awanturników. Policję obrzucono butelkami z benzyną, odłamkami gruzu, petardami i kamieniami. Policja użyła pocisków gumowych.

Sam marsz członków Związku Orańskiego w tradycyjnych czarnych melonikach i pomarańczowych szarfach przebiegł spokojnie. Władze porządkowe nie wyraziły zgody na przemarsz z orkiestrą i uczestnikom marszu wtórował tylko jeden werbel. Podczas gdy lojaliści witali maszerujących, nacjonaliści zorganizowali milczący protest.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t139373.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/emigranci;narzekaja;ale;nie;wroca;bo;w;polsce;jeszcze;gorzej,201,0,828873.html) Emigranci narzekają, ale nie wrócą. Bo w Polsce jeszcze gorzej Prawie połowa polskich emigrantów pracujących za granicą narzeka na drożyznę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t110143.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/eksperci;to;glownie;niemcy;skorzystaja;na;naszej;pracy,81,0,820561.html) Eksperci: To głównie Niemcy skorzystają na naszej pracy Po 1 maja wyjedzie tam nawet 137 tysięcy obywateli ośmiu nowych krajów Unii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zycie;na;zachodzie;europy;wybralo;1;5;mln;polakow,94,0,685662.html) Życie na zachodzie Europy wybrało 1,5 mln Polaków Najwięcej osiedliło się w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Tagi: praca w irlandii, irlandia północna, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz