Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Religia na maturze. Episkopat Polski liczy na nową minister edukacji

0
Podziel się:

- Religia w szkole to jest wiedza, więc cieszymy się bardzo z takiego stanowiska, bo z tego wynika, że religia będzie mogła być na maturze, bo to jest wiedza - powiedział rzecznik Episkopatu.

Religia na maturze. Episkopat Polski liczy na nową minister edukacji
(PAP/Waldemar Deska)

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch ma nadzieję, że Joanna Kluzik-Rostkowska jako nowy minister edukacji, będzie za wprowadzeniem religii na maturze.

Joanna Kluzik-Rostkowska wypowiadając się na ten temat powiedziała, że religia jest sferą ducha i wiary i nie wyobraża sobie, żeby była przedmiotem maturalnym. _ Jestem w stanie sobie wyobrazić przedmiot taki jak historia religii, religioznawstwo, bo to jest jakaś wiedza, ale jak ocenić kwestie wiary? _ - pytała kandydatka na ministra edukacji.

Ksiądz Kloch zgadza się z rozumowaniem Kluzik-Rostkowskiej. _ Religia w szkole to jest wiedza, więc cieszymy się bardzo z takiego stanowiska, bo z tego wynika, że religia będzie mogła być na maturze, bo to jest wiedza _ - powiedział rzecznik Episkopatu.

Prezydent dokona dziś zmian w rządzie. Nominacje z rąk Bronisława Komorowskiego odbierze czworo ministrów oprócz Joanny Kluzik-Rostkowskiej jeszcze Maciej Grabowski, Andrzej Biernat oraz Mateusz Szczurek. Dotychczasowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska przejmie kompetencje resortu transportu i odbierze nominację na wicepremiera. Joanna Kluzik-Rostkowska zastąpi na stanowisku ministra edukacji Krystynę Szumilas.
Czytaj więcej w Money.pl

wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)